BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Už neteisėtai iškirstą mišką Kelmės rajone teks atlyginti iki 26 tūkst. eurų

Data

2022 01 21

Įvertinimas
3
Nuotrauka.jpg

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus pareigūnai pagal gautą pranešimą vykdė patikrinimą Kelmės rajone, privačioje miško valdoje. Nustatyta, kad neteisėtai iškirsta 130 kubinių metrų medienos. Pažeidėjams gresia baudos iki 3 tūkst. eurų. Taip pat teks sumokėti aplinkai padarytą žalą, siekiančią 23 tūkst. eurų.

„Gavome pranešimą, kad Kelmės rajone, privačioje miško valdoje, buvo neteisėtai kertamas miškas. Pareigūnai nustatė, kad 2 ha plote neteisėtai buvo iškirstas pribręstantis 45 metų beržynas. Iš viso iškirsta apie 130 kubinių metrų medienos“, – sakė Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus vyr. specialistas Raimondas Šiukšteris.

Pasak aplinkosaugininko, už tokio pobūdžio pažeidimus gali būti skiriamas ir nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių, iškirstos medienos arba iš šios veiklos gautų pajamų konfiskavimas. O šiuo atveju nustatytiems pažeidėjams už neteisėtus kirtimus gresia nemaža atsakomybė.

„Už iškirstą mišką kaltininkams gresia administracinė bauda nuo 1400 iki 3000 eurų. Taip pat teks atlyginti aplinkai padarytą beveik 23 tūkst. eurų žalą. Pažeidėjams norisi priminti, kad, kertant svetimą mišką, padaroma žala ne tik miškų savininkams, bet ir gamtai“, – teigė R. Šiukšteris.

Primename, kad suabejojus, ar miškas kertamas teisėtai, apie kirtimus galima sužinoti adresu http://www.amvmt.lt/kirtleidimai/. Kadangi VMT išduoda leidimus, galima bent preliminariai pažiūrėti, ar leidimas išduotas – informacija pateikiama interaktyviame žemėlapyje.

Jei informacijos čia nerandate, skambinkite Skubiosios pagalbos telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu 8 52 73 2995.

Tam, kad būtų galima greičiau nustatyti tikruosius pažeidėjus, reikėtų nufotografuoti matomo automobilio numerį, nustatyti tikslią vietovę (koordinates), nufotografuoti ar nufilmuoti vietovę, kirtimą, darbus, galimus pažeidimus ir turimą medžiagą siųsti ppt@aad.am.lt arba paskambinti minėtais numeriais.

„Aplinkosaugininkai, turėdami šią informaciją, bet kuriuo metu galės patikrinti darbų teisėtumą“, – sakė R. Šiukšteris.