Privalomųjų nurodymų (PN) statistika

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) aktyviai įgyvendina atvirų duomenų politiką – šioje skiltyje rasite informaciją apie juridiniams asmenims 2023 m. duotus privalomuosius nurodymus. 

Privalomieji nurodymai – vienas iš įrankių, kurį naudoja aplinkosaugininkai. Tai raštu duodami įpareigojimai fiziniams ar juridiniams asmenims per tam tikrą terminą įgyvendinti įstatymais numatytas pareigas: pašalinti pažeidimus ar jų grėsmę, pašalinti žalą ar žalos aplinkai ir sveikatai grėsmę, užtikrinti, kad pažeista aplinkos būklė būtų atkurta.  

Privalomieji nurodymai skirti apginti viešąjį interesą – visuomenės teisę į sveiką ir švarią aplinką. Jų vykdymas kontroliuojamas AAD, o laiku neįvykdžius – kreipiamasi į teismą dėl nedrausmingo subjekto įpareigojimo vykdyti privalomojo nurodymo reikalavimus. Plačiau apie privalomųjų nurodymų teikimą rasite čia (2 skirsnis). 

Pateikta statistika atnaujinta 2024 m. sausio 23 d. Duomenys atnaujinami kartą per mėnesį.*

Pastebėjus netikslumų, prašome informuoti el. paštu [email protected].

* Kai kuri pateikta AAD turima PN informacija, atnaujinus skelbiamus duomenis, gali išlikti nepakitusi dėl teisės aktuose numatytų terminų tam tikriems veiksmams atlikti ar kitų priežasčių.
** 2023 m. lapkričio 1 d. keitėsi AAD struktūra. Plačiau skaitykite čia.

 

Atnaujinimo data: 2024-01-24