BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Už neteisėtai iškirstą mišką Ignalinos rajone teks atlyginti daugiau nei 3 tūkst. eurų

Data

2022 01 25

Įvertinimas
2
IMG_20211231_104652.jpg

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio miškų kontrolės skyriaus pareigūnai per patikrinimą Ignalinos rajone, Senojo Daugėliškio kaime, privačioje miško valdoje nustatė neteisėtų kirtimų atvejį (žala aplinkai) viršija 2000 eurų. Taip pat pažeidėjams bus skirtos baudos iki 1200 eurų.

„Gavome pranešimą, kad įtariamas nelegalus kirtimas. Kad sniegas nepaslėptų įkalčių, būtinų administracinio nusižengimo tyrimui ir galimiems pažeidėjams nustatyti, iš karto nuvykome į nurodytą vietą. Radome ne tik iškirstus medžius, bet ir tęsiamus kirtimus.

Asmenys, paprašyti pateikti leidimus, suteikiančius teisę kirsti mišką, nesugebėjo nieko atsakyti, todėl kilo įtarimas, kad vyksta neteisėti miško kirtimo darbai“, – sakė Panevėžio miškų kontrolės skyriaus vedėjas Albertas Mikašauskas.

Per administracinio nusižengimo tyrimą nustatyta, kad privačioje miško valdoje, neturint išduoto leidimo, buvo neteisėtai kertamas miškas. Pažeidimo vietoje sulaikyti asmenys buvo apklausti, iš jų paimti du benzininiai pjūklai. Nustatyta, kad padaryta žala aplinkai viršija 2000 eurų. Asmenims, vykdžiusiems neteisėtus miško kirtimo ir vežimo darbus, bus surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir skirtos baudos iki 1200 eurų.

„Asmenis, atsakingus už neteisėtus miškų kirtimus, dažniausiai sunku nustatyti, nes darbai atliekami greitai ir slapstantis, o privatūs miškų savininkai tokius kirtimus pastebi pavėluotai, kai pažeidėjus jau sunku rasti. Todėl labai svarbu į tokius pranešimus reaguoti operatyviai, nors pažeidimai daromi ne darbo dienomis ar po darbo valandų“, – teigė skyriaus vedėjas A. Mikašauskas.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima pranešti skubios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 2732995.