BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Trakų aplinkosaugininkai nustatė neteisėtai kaupiamų ir laikomų statybinių atliekų atvejį

Data

2021 02 26

Įvertinimas
1
atliekos.jpg

Aplinkos apsaugos departamento Trakų aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai atliko valstybinio žemės sklypo patikrinimą Trakų r. savivaldybėje, Lentvario mieste ir aptiko neteisėtai kaupiamas ir laikomas statybines atliekas. Išaiškintam juridiniam asmeniui pradėta administracinė teisena ir gresia bauda iki 6 tūkst. eurų.

Atliekant valstybinio žemės sklypo apžiūrą nustatyta, kad Lentvario miesto teritorijoje, pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, buvo atvežtos ir sukrautos neapdorotos statybinio betono gaminių atliekos. Bendras valstybinio žemės sklypo teritorijoje sukrautų neapskaitytų ir neapdorotų statybinių atliekų tūris sudaro – 406,8 m3.

Trakų aplinkosaugininkams pradėjus administracinę teiseną, buvo nustatytas minėtų atliekų savininkas – juridinis asmuo. Paaiškėjo, kad jis nėra registruotas Valstybiniame atliekų tvarkytojų registre ir neturi atliekų tvarkymo veiklai išduoto taršos leidimo.

Atsižvelgus į aplinkybes nustatyta, kad buvo pažeisti Atliekų tvarkymo taisyklių ir Atliekų tvarkymo įstatymo reikalavimai.

Šiuo metu pradėta administracinė teisena, juridiniai asmenys bus patraukti administracinėn atsakomybėn ir jiems gresia bauda iki 6 tūkst. eurų.

Siekiant užkardyti asmenis, kurie pažeidžia Atliekų tvarkymo taisyklių ir Atliekų tvarkymo įstatymo reikalavimus, Aplinkos apsaugos departamentas šiais metais  startuos su nauja akcija „Atliekų vežimas“. Šios akcijos tikslas sustiprinti aplinkos apsaugos kontrolę tiek atliekų savininkų, tiek ir atliekų vežėjų atžvilgiu.

Pagal Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymą, nepavojingųjų atliekų kiekio laikinasis laikymas, surinkimas, vežimas ir (ar) apdorojimas pažeidžiant atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus, kai pažeidžiant atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus laikinai laikomas, surenkamas, vežamas ir (ar) apdorojamas 25 tonų ir didesnis nepavojingųjų atliekų kiekis, juridiniams asmenims užtraukia baudą nuo 3 iki 6 tūkst. eurų.