BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teismas: šiurkštų žvejybos pažeidimą padariusio asmens žvejybos įrankiai konfiskuoti teisėtai

Data

2021 03 02

Įvertinimas
0
gavel-3577254_1920.jpg

Šiaulių apygardos teismas patvirtino, kad Aplinkos apsaugos departamento Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai iš neteisėtai žvejojusio asmens 8 meškeres, 22 skritulius, žvejybinį tinklą ir valtį „Machermann“ paėmė teisėtai.

Dar 2020 m. pavasarį Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė šiurkštų žvejybos pažeidimą dėl neteisėtai  vykdomos žvejybos Baublės tvenkinyje.

Iš pažeidėjo buvo paimtos  8 meškerės, 22 skrituliai ir tinklas. Žvejojęs asmuo tikino, kad tai privatus tvenkinys ir įrankių skaičius jam neribojamas.  Asmuo tada sugavo tris lydekas, už kurias žalą aplinkai atlygino. 

Taip pat aplinkosaugininkai paėmė valtį, kuria buvo padarytas pažeidimas, bet ji priklausė pažeidėjo draugui.

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 29 straipsnį konfiskuotas gali būti tik turtas, kuris yra pažeidėjo nuosavybė, išskyrus 4 dalyje nustatytus atvejus.  Pareigūnai dar patikrinimo metu užfiksavo, kad, perleisdamas valtį pažeidėjui, savininkas turėjo žinių, kad turtas bus naudojamas administraciniam nusižengimui daryti. 

Pažeidėjas ir suinteresuotas asmuo siekė įrodyti, kad pažeidimo padarymo metu naudota valtis konfiskuota negali būti. Vis dėlto po teismų maratono Šiaulių apygardos teismo nutartimi, kuri yra įsiteisėjusi jos paskelbimo dieną ir yra neskundžiama, administracinio nusižengimo byloje turtas – aštuonios meškerės, dvidešimt du skrituliai, žvejybinis tinklas ir valtis „Machermann“ – konfiskuotas teisėtai.