BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Svarbu žinoti: pakeitimai dėl medienos ir medienos produktų importo iš Rusijos ir Baltarusijos

Data

2022 05 26

Įvertinimas
1
pav.jpg

Per devintąjį Europos Sąjungos narių ekspertų susitikimą balandžio pabaigoje buvo aptarti aktualūs teisinio reguliavimo pasikeitimai dėl medienos ir medienos produktų importo iš Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos.

Susitikimas vyko dėl 2003 m. gegužės 21 d. Komisijos komunikate „Dėl su miškininkyste susijusių teisės aktų įgyvendinimo, miškų išteklių valdymo ir prekyba mediena: pasiūlymas dėl ES veiksmų plano“ ir dėl 2010 m. spalio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 995/2010, kuriuo nustatomos veiklos vykdytojų, pateikiančių rinkai medieną ir medienos produktus, pareigos, reikalavimų įgyvendinimo.

Per susitikimą priimti sprendimai, papildantys aštuntojo susirinkimo metu pateiktą informaciją:

  1. Dėl medienos importo ir medienos produktų iš Rusijos Federacijos

Draudžiamų importuoti produktų sąrašas papildytas produktais, kurių kombinuotosios nomenklatūros kodai 44, 4705, 4804 ir 9403. Pažymėtina, kad apribojimai taikomi nuo 2022 m. birželio 10 d. Apribojimai taip pat netaikomi sutartiniams įsipareigojimams, vykdomiems pagal sutartis, sudarytas iki 2022 m. balandžio 9 d. Mediena ar jos produktai, patekę į rinką po minėtų laikotarpių, bus laikomi neteisėtais.

  1. Dėl medienos importo ir medienos produktų iš Baltarusijos

Atkreiptas dėmesys, kad taikomų sankcijų sąrašuose taikomos išimtys produktams pagal kombinuotosios nomenklatūros kodus 47, 48 ir 94. Laukiama galimų pakeitimų.

  1. Pateiktos gairės dėl medienos ir medienos produktų pagamintų Ukrainoje:

Teritorijos, nekontroliuojamos Ukrainos valdžios institucijų

Draudžiamas medienos ir medienos produktų importas iš Donecko ir Luhansko regionų (vadovaujantis 2022 m. vasario 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 2022/263) bei Krymo (vadovaujantis 2014 birželio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 692/2014 suvestinė redakcija 2021 m. liepos 21 d.).

Teritorijos, kuriose vyksta aktyvūs kariniai veiksmai

Dėl karo sukeltų pasekmių ir besitęsiančių karinių veiksmų, dėl galimo medienos atsekamumo trūkumo (negalimumo), kol sustabdyta trečiųjų šalių patikrinimo sistema ir nėra galimybės atlikti kontrolę gamybos vietoje, nėra galimybės ūkio subjektams užtikrinti tinkamą rizikos vertinimo procedūrą.

Nepaminėtos Ukrainos teritorijos

Teritorijose, kuriose nevyksta kariniai susirėmimai, situacija yra besikeičianti, todėl ūkio subjektai, prieš pateikdami į rinką medieną ir jos produktus, turėtų atlikdami rizikos vertinimą. Pažymėtina, kad, siekiant užtikrinti tinkamą rizikos vertinimą ir deramą patikrinimo sistemą, siūloma bendradarbiauti su vietinėmis Ukrainos nevyriausybinėmis organizacijos ar asociacijomis.

Susipažinti su susitikimo ataskaita anglų kalba galite Europos Komisijos puslapyje:

https://ec.europa.eu/transparency/expert-groups-register/screen/meetings/consult?lang=en&meetingId=41495&fromExpertGroups=false