BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


„Poilsiauk atsakingai“: Varėnos rajone aplinkosaugininkai patikrino 118 poilsiautojų

Data

2022 06 23

Įvertinimas
0
asociatyvi nuotrauka
asociatyvi nuotrauka

Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato specialistais vykdė akciją „Poilsiauk atsakingai“ saugomose teritorijose, Varėnos rajone.

Dauguma poilsiautojų prie upių ir ežerų poilsiavo atsakingai, tačiau keletas asmenų ketino baidarėmis plaukti Ūlos upės ruože, neturėdami specialių leidimų. Plaukti vandens turizmo priemonėmis Ūlos upe, Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje, galima tik įsigijus vandens turizmo bilietą.

Pareigūnai poilsiautojus informavo apie galiojančią tvarką ir asmenys pasirinko kitą plaukimo maršrutą.

Aplinkosaugininkai primena, kad plaukiant Ūlos upe, Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje įtvirtintos tam tikros plaukiojimo Ūlos upe sąlygos, reglamentuotos Dzūkijos nacionalinio parko Ūlos vandens turizmo maršruto naudojimo reglamente.

„Per akciją „Poilsiauk atsakingai“ mums itin svarbu užkirsti kelią galimiems pažeidimams, konsultuoti gyventojus ir taip skatinti laikytis aplinkos apsaugos įstatymų, būti sąmoningiems ir rūpintis aplinka bei gamta“, – sako Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Darius Mankauskas.

AAD ragina piliečius elgtis atsakingai ir primena, kad apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.