BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


„Poilsiauk atsakingai“: aplinkosaugininkų reidai – ir Elektrėnuose

Data

2022 05 16

Įvertinimas
1
„pavyzdys “ kopija.png

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su Trakų aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnais organizavo bendrą akcijos „Poilsiauk atsakingai“ reidą Elektrėnuose. Patikrintas 21 žvejys, taip pat vykdyta automobilių kontrolė pakrančių apsaugos juostuose. Per reidą nustatyti 3 pažeidimai.

Aplinkosaugininkai reido metu plaukiodami apžiūrėjo Elektrėnų marių pakrantes, toliau kontrolė tęsta automobiliu.

„Nusprendę paplaukioti savaeige plaukiojimo priemone, turėtumėte žinoti, kur, kada ir kaip pramogauti galima. O tam, kad poilsiautojai nepamirštų laikytis reikalavimų, aplinkosaugininkai organizuoja tokius tikslinius reidus“, – sako Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas.

Reido metu aplinkosaugininkai patikrino 21 žvejį. Taip pat patikrinti ir prie vandens telkinio atvykę automobiliai.

„Jei prie vandens telkinio vykstate automobiliu, nepamirškite pakrančių apsaugos juostų. Prisiminkite, kad draudžiama statyti motorines transporto priemones arčiau kaip 25 m iki vandens telkinio kranto“, – sakė S. Mikėnas.

Iš viso per reidą aplinkosaugininkai nustatė 3 pažeidimus. Vienas jų – mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimas, kai asmuo žvejojo be žvejo mėgėjo bilieto, kiti du – vandens telkinio apsaugos juostų ir zonų pažeidimai, kai automobiliai statomi arčiau kaip 25 m iki vandens telkinio kranto.

„Rezultatai džiuginantys, patikrinus žvejojančius asmenis nebuvo nustatyta šiurkščių pažeidimų ir beveik visi laisvalaikį gamtoje leidę asmenys buvo draugiški gamtai“, – reido rezultatus apibendrino inspekcijos viršininkas.