BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Naujos galimybės startuoliams išbandyti savo produktus: inovatyvioms idėjoms savo iššūkius atveria ir viešasis sektorius

Data

2021 03 03

Įvertinimas
0
charles-deluvio-Lks7vei-eAg-unsplash.jpg

„GovTech laboratorija“ trečią kartą skelbia viešojo sektoriaus iššūkius ir ieško inovatyvių komandų, startuolių ar akademinės bendruomenės atstovų, kuriančių arba norinčių kurti GovTech sprendimus. „GovTech iššūkių serijoje 3.0“ dalyvaujantis Aplinkos apsaugos departamentas ieškos komandos, kuri galėtų sukurti įrankį, leisiantį inovatyviai vertinti įmonių keliamą riziką aplinkai.

„Departamentas paskelbė iššūkį siekti patikimesnio ir efektyvesnio ūkinę veiklą vykdančių įmonių ir fizinių asmenų keliamos rizikos aplinkai vertinimo.  Kiekvienas ūkinę veiklą vykdantis asmuo ar įmonė kelia didesnę ar mažesnę grėsmę aplinkai, nes veikloje susidaro atliekų, nuotekų ir pan. Šiuo metu ūkio subjektų sąrašai ir jų rizika aplinkai vertinama pavieniui, pasitelkiant lenteles. Dėl šių priežasčių neveiksmingai išnaudojamas laikas, skiriama daug žmogiškųjų išteklių. Aplinkos apsaugos departamentui dalyvavimas GovTech yra reikšmingas žingsnis efektyvinant savo veiklą“ , – teigia Aplinkos apsaugos departamento Veiklos organizavimo skyriaus vedėjas Žygimantas Daukša.

Atrinktos komandos pateks į vienintelį Šiaurės ir Rytų Europoje „GovTech Co-create akceleratorių“, kuriame inovacijų ekspertai padės vystyti, testuoti ir komercializuoti kuriamus produktus, galinčius prisidėti prie teigiamo socialinio pokyčio visuomenėje sprendžiant viešojo sektoriaus pateiktus iššūkius. Akceleratorius leis detaliai pažinti viešąjį sektorių – nuo konkretaus iššūkio problematikos ir konteksto, iki lengvesnio reikalingų duomenų prieinamumo ar strategijos kaip parduoti viešajam sektoriui. Tai suteiks unikalią galimybę vystyti sprendimą nuo pat pradžių įtraukiant potencialius vartotojus, klientus bei temos ekspertus. Akceleratoriaus pabaigoje komandos išbandys savo kuriamą sprendimą su potencialiu klientu – Lietuvos valstybe. Tai atvers duris į viso pasaulio institucijas ir leis kur kas sparčiau plėstis unikalioje GovTech rinkoje.

„Jau trečią kartą ieškome inovatyvių komandų, kurios pasiryžtų bendradarbiavimui su viešuoju sektoriumi. Džiugu matyti, kad tiek viešojo sektoriaus institucijos, tiek startuoliai vis atviriau žiūri į GovTech sprendimų kūrimą ir naudojimą. Šiemet taip pat pradedame bendradarbiauti ir su Lietuvos statistikos departamentu, kuris, esant poreikiui ir galimybėms, suteiks reikiamus duomenis ar informaciją „GovTech iššūkių serijos 3.0” dalyviams sprendžiant viešojo sektoriaus iššūkius, – teigia „GovTech laboratorijos“ projekto vadovė Arūnė Matelytė.

Su visais viešojo sektoriaus iššūkiais galima susipažinti „GovTech laboratorijos“ svetainėje www.govtechlab.lt. Pasiūlymus iššūkiams spręsti kviečiama teikti iki balandžio 4 d.