BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


„Lydeka 2021“: Vilniaus aplinkosaugininkai per reidą nustatė 7 pažeidimus

Data

2021 03 01

Įvertinimas
1
pažeidimas - Copy.jpg

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai per reidą šeštadienį patikrino 87 žvejus ir nustatė 7 pažeidimus.

2021 m. vasario 27 d. Vilniaus GGAI pareigūnai vykdė mėgėjų žvejybos kontrolę Vilniaus ir Švenčionių r. sav. Reido metu buvo patikrinti 87 žvejai mėgėjai, nustatyti 7 pažeidimai.

Pravalo ežere (Vilniaus r. sav.) du asmenys žvejojo ant ledo neturėdami žvejo mėgėjo bilietų, vienas jų neturėjo ir smaigų. Už šiuos pažeidimus jiems skirti įspėjimai.

Trys asmenys žvejojo Ilgio ežere (Švenčionių r. sav.), kuriame vykdoma limituota žvejyba, neturėdami žvejo mėgėjo kortelių, suteikiančių teisę žvejoti tame vandens telkinyje. Už žvejybą be žvejo mėgėjo kortelių šiems asmenims gresia baudos nuo 90 iki 170 eurų.

Dar du asmenys buvo sulaikyti žvejojantys Girutiškio gamtiniame rezervate (Švenčionių r. sav.). Už žvejybą draudžiamoje vietoje jiems gresia baudos nuo 120 eurų iki 300 eurų ir yra privalomas nusižengimo padarymo įrankių – 2 žieminių meškerių konfiskavimas. Taip pat pažeidėjai privalės atlyginti 93,6 Eur žalą gamtai už rezervate sugautus ešerius (2,08 kg).

Vilniaus GGAI primena, kad nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. vyksta akcija „Lydeka 2021“, todėl aplinkos apsaugos pareigūnai vykdo sustiprintą mėgėjų žvejybos kontrolę tiek savaitgaliais, tiek švenčių dienomis.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę, o nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. galioja draudimas gaudyti lydekas.

Už neteisėtą lydekų žvejybą asmenims gresia baudos nuo 120 eurų iki 300 eurų su nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu, taip pat reikia atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 240 eurus už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką.

Apie skubaus reagavimo reikalaujančius įvykius praneškite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.