BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kodėl svarbu vykdyti tarpvalstybinių atliekų vežimo kontrolę?

Data

2022 09 29

Įvertinimas
0
Dizainas be pavadinimo (13).png

Ar atliekos taps problema, ar ištekliais, priklauso nuo to, kaip jos bus tvarkomos. Taigi tarpvalstybinių atliekų vežimų patikrinimais norima užtikrinti, kad tarpvalstybinis atliekų vežimas atitiktų nustatytą teisinį reguliavimą, užkirsti kelią pažeidimams ir nelegaliems atliekų vežimams, stiprinti nelegalių atliekų vežimų prevenciją.

 • Atliekų šalinimas sąvartynuose yra žemiausias atliekų tvarkymo lygmuo, nes taip išsiskiria metanas – galingos šiltnamio efektą sukeliančios dujos, susijusios su klimato kaita. Taigi labai svarbu, kad tam tikras atliekas galima sudeginti arba perdirbti.  
   
 • Iš atliekų gaunama energija gali pakeisti energiją, gaunamą naudojant anglį arba kitas kuro rūšis, ir panaudoti šilumai arba elektrai gaminti. Kartu taip mažiname šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją.  
   
 • Perdirbimas (kai antrinės medžiagos pakeičia naujas) – dar efektyvesnis šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir kt. emisijos mažinimo būdas. 
   
 • Kai kurios ekosistemos, pavyzdžiui, jūros ar pakrančių, stipriai nukenčia dėl prasto atliekų tvarkymo arba šiukšlinimo. Šiukšlės jūroje – vis didesnė problema: įsipainiojus arba nurijus atliekų, kyla didelė grėsmė daugeliui jūroje gyvenančių rūšių. 
   
 • Atliekos daro ir netiesioginį poveikį aplinkai. Tai, kas neperdirbama arba neutilizuojama, lemia žaliavų bei kitų medžiagų nuostolius. Išmetant atliekas, darbas ir kitos sąnaudos (žemė, energija ir kt.), naudojamos išgavimo, gamybos, paskirstymo ir vartojimo etapuose, taip pat prarandamos. Taigi atliekos susijusios ir su ekonominiais nuostoliais ir našta.
   
 • Nepamirškite – atliekos daro poveikį mūsų sveikatai ir gerovei daugeliu būdų: metano dujos prisideda prie klimato kaitos, oro teršalai patenka į atmosferą, užteršiami gėlo vandens šaltiniai, javai auga užterštose dirvose, žuvys praryja nuodingų chemikalų, plastikų ir kt. šiukšlių.