BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kilpininkus aplinkosaugininkams pavyko atpažinti iš pažeidėjų paliktos videomedžiagos: rastos 65 kilpos ir neteisėti žvejybos įrankiai

Data

2021 12 23

Įvertinimas
1
Foto4.jpg

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Vilkaviškio rajono savivaldybėje sulaikė du asmenis, brakonieriavusius itin žiauriu būdu – kilpomis gyvūnams gaudyti. Taip pat pažeidėjų namuose aplinkosaugininkai rado viso 63 kilpas ir 3 draudžiamus žvejybos įrankius. Už tai kiekvienam iš pažeidėjų gali tekti sumokėti beveik 3 tūkst. eurų. 

Aplinkosaugos pareigūnai atlikdami tyrimą nustatė, kad du Kalvarijos sav. ir Vilkaviškio r. sav. gyventojai medžioklės plotų vienete „Svirkalnis“ pasistatė dvi metalines kilpas medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti.

Asmenys ten įtaisė ir kamerą, kuria tiesiogiai stebėjo vietą, be to, visa filmuota medžiaga buvo siunčiama į jų mobiliuosius įrenginius.

„Pažeidėjai šiuo konkrečiu atveju labai palengvino mums darbą. Tereikėjo atsekti asmenis, pačius save užfiksavusius bedarant pažeidimą įvykio vietoje. Be to, labai džiaugiamės, kad jiems nepavyko tokiu būdu sugauti laukinių gyvūnų. Taigi bent jau spėjome laiku užkirsti kelią šiam žiauriam ir neteisėtam laukinių gyvūnų gaudymui“, – teigia Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Raimondas Smagurauskas.

Aplinkosaugininkai, apieškoję asmenų namus, pas vieną pažeidėją rado dar vieną kilpą gyvūnams gaudyti, pas kitą – net 62. Be to, pas abu asmenis aptikta ir draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių – statomasis tinklas, bučius ir bradinys.

Kaip teigia R. Smagurauskas, už brakonieriavimą kilpomis asmenims gresia baudos iki 1800 eurų. Už kilpų gyvūnams gaudyti gaminimą ir laikymą bus skirtos baudos iki 860 eurų, taip pat už draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymą – iki 200 šimtų eurų.

„Netoleruotina tai, kad vienas iš brakonieriavusių asmenų yra medžiotojas, todėl jam gresia ne tik administracinė atsakomybė, bet ir teisės medžioti atėmimas nuo 3 iki 5 metų“, – sako Marijampolės GGAI viršininkas.