BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kaune aplinkosaugininkai tikrina, ar prieš Velykas nevyksta neteisėta prekyba pataisais

Data

2021 04 02

Įvertinimas
0
167739097_2255531454577773_3671969487043134473_n.jpg

Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos inspektoriai šiandien Kaune tikrina, ar prieš Velykas nevyksta neteisėta prekyba pataisais. Taip pat aplinkosaugininkai primena, kad skinti, rauti ar naikinti pataisų augavietes yra draudžiama ir už tai gresia bauda iki 300 eurų.

Aplinkos apsaugos departamentas atkreipia dėmesį, kad aplinkosaugininkai ir karantino laikotarpiu vykdo aplinkos apsaugos kontrolę, tik darbai organizuojami griežtai laikantis ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų reikalavimų bei nurodymų.

„Aplinkosaugininkai pastebi, kad pataisais prekiaujama išskirtinai prieš Šv. Velykas. Turbūt daugelis žino, kad šie augalai naudojami kaip Velykų stalo puošmena. Todėl stipriname kontrolę – stebime internetinę erdvę ir atliekame specializuotą reidą. Rezultatai džiugina, nustatyti tik du asmenys, kurie neteisėtai prekiavo pataisais. Paimtos 25 puokštelės pataisų ir asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai“, – teigė Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius.

Be to, priduria Kauno GGAI vadovas, aplinkosaugininkai tikisi, kad žmonių sąmoningumas augs, pataisai nebebus skinami, tad ateityje nebereikės ir tokių reidų. 

„Tikimės, kad švietimas, papildoma kontrolė ir dėmesys saugotiniems augalams po truputį keis ir žmonių suvokimą. Įsidėmėkite šį augalą ir saugokite jį“, – reido metu sakė D. Jurevičius.

Aplinkosaugininkas pabrėžia, kad augalams šis priešventinis laikotarpis yra pražūtingas. Lietuvoje auga šešių rūšių pataisai, viena iš šių rūšių – patvankinis pataisiukas – įrašytas į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą. Pažeidus augalą ir jį sunaikinus, naujas pataisas išauga tik per 20–30 metų.

Aplinkosaugininkai primena, kad asmenims, neteisėtai renkantiems saugomus augalus, numatyta administracinė atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 285 straipsnį.

Neteisėtas saugomų rūšių laukinių augalų ar grybų, jų dalių rinkimas, žalojimas, naikinimas, paėmimas iš natūralios aplinkos arba kitoks neteisėtas šių augalų ar grybų, jų dalių ar gaminių iš jų įgijimas, laikymas, perdirbimas, gabenimas ar kitoks naudojimas užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo 30 iki 300 eurų. Taip pat gali būti skiriamas nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių, saugomų rūšių laukinių augalų ar grybų, jų dalių ar gaminių konfiskavimas.

Už saugomų rūšių laukinių augalų ar grybų augaviečių sunaikinimą numatyta administracinė atsakomybė ir gresia bauda nuo 110 iki 300 eurų.

Numatoma administracinė atsakomybė ir už bet kokios kitos rūšies pataisų skynimą ir rovimą. Asmenims gresia bauda nuo 10 iki 30 eurų.