BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Išsisukti bandžiusiam medžiotojui neteisėtai sumedžiotas briedis atsieis beveik 7 tūkst. eurų

Data

2021 12 21

Įvertinimas
0
medžioklės lapas.jpg

Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad Raseinių rajone per medžioklę su varovais medžiotojų klubo medžiotojas sumedžiojo briedžio patiną, neturėdamas tam teisės, nes medžiojamųjų briedžių patinų limitas jau buvo išnaudotas. Už pažeidimą asmeniui gresia susimokėti iki 6870 eurų.

Medžioklė vyko pačioje lapkričio pabaigoje ir medžiojamųjų briedžių patinų limitas jau buvo išnaudotas (neišnaudojus limito, šiuos žvėris galima medžioti iki gruodžio 15 d.).

Bandydamas išvengti atsakomybės, medžiotojas bendruoju pagalbos numeriu pranešė, kad per medžioklę su varovais sumedžiojo ragus numetusį briedžio patiną, nes, tokiu atveju pranešus departamento Pranešimų priėmimo tarnybai ir užpildžius Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių 2 priedą medžioklė būtų laikoma teisėta.

Aplinkosaugininkai, atvykę į įvykio vietą ir apžiūrėję sumedžiotą gyvūną, pastebėjo, kad jo ragai numesti ne natūraliai, o galimai nukirsti aštriu įrankiu. Apklausus medžioklėje dalyvavusius asmenis ir surinkus įrodymus, iš medžiotojo buvo paimtas medžiotojo bilietas ir ginklas.

Tam, kad būtų surinkti visi reikalingi įrodymai, aplinkosaugininkai dėl išsamesnių tyrimų iškart kreipėsi ir į  Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakultetą.

„Galima teigti, kad medžiotojas, kaip įtariama, neteisėtai nušovęs ragų nenumetusį briedį, bandė suklastoti įvykio aplinkybes. Asmeniui už šį pažeidimą gresia administracinė nuobauda nuo 800 iki 1800 eurų, padaryta žala aplinkai siekia 5070 eurų“, – sakė Kauno gyvosios gamtos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnas Tomas Godvaišas.