Baltijos jūros aplinkos apsaugos dieną – dėmesys Klaipėdai ir Baltijos jūros taršai
Data
2021 03 22
Įvertinimas

Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė pirmadienį, minėdama Baltijos jūros aplinkos apsaugos dieną, lankosi Klaipėdoje. Vizito metu direktorė susitiko su Klaipėdos aplinkosaugininkais.
Per susitikimą su Klaipėdos valdybos viršininke departamento vadovė aptarė šiam regionui svarbius aplinkosaugos klausimus, kalbėta apie sprendimus stiprinant aplinkosaugą Klaipėdos regione.
Pasak Aplinkos apsaugos departamento direktorės O. Vėbrienės, saugoti Baltijos jūrą mums labai svarbu, ypač ir dėl to, kad ji labai uždara. Tai, kas patenka į jūrą, lieka jos dugne arba yra išmetama į krantą. Prie prastos ekologinės būklės prisideda ir dabar į jūrą patenkantys teršalai, ir istorinė tarša, kai po Antrojo pasaulinio karo Baltijoje buvo palaidoti tūkstančiai tonų cheminių ginklų.
„Dėl šių priežasčių̨ mūsų jūra viena labiausiai kenčiančių pasaulyje. Turime nepamiršti, kad teršalai, patekę į jūrą, joje ir lieka. Aplinkosaugininkai į pranešimus dėl menkiausios galimos taršos reaguoja žaibiškai, ir nesvarbu, kur tai būtų įvykę – ar Kuršių mariose, ar Baltijos jūroje. Dedamos visos pastangos, kad taršos šaltiniai būtų nustatyti.
Tiesa, pasitaiko situacijų, kai pastebėtos taršos kaltininkai lieka nenustatyti. Ši problema žinoma ir ieškome sprendimo būdų, kaip rasti pažeidėjus, kad gamtai daroma žala būtų atlyginta ir tokios situacijos būtų kiek įmanoma retesnės“, – pabrėžė O. Vėbrienė.
Pasak departamento direktorės, kartu turime dėti pastangas, kad tarša būtų ne tik aplinkosaugininkų problema. Baltijos jūroje vis pasikartojantys incidentai verčia susimąstyti apie būtinas prevencines priemones.
Lietuvos Respublikos jūros vidaus vandenyse nuolat laivais gabenami kroviniai ir vykdoma kita laivybos veikla. Į Klaipėdos uostą kiekvienais metais įplaukia vidutiniškai 5000 laivų, iš kurių apie 1600 įplaukia pirmą kartą. Vykstant intensyviai laivybai mūsų jūros rajone, galimi taršos incidentai – į jūrą gali patekti naftos ir kitų teršalų, jūrinių šiukšlių.
„Susisiekimo ministerija yra pasisakiusi apie uosto žaliąją viziją. Mes ją palaikome ir stengsimės kiek įmanoma labiau prisidėti, bendradarbiauti. Tiek Baltijos jūrai, tiek Klaipėdos regionui ir visai aplinkosaugai reikia skirti didelį dėmesį, sutelkti ir bendradarbiauti su įvairiomis institucijomis siekiant geriausių rezultatų“, – pabrėžė O. Vėbrienė.