BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Baigtas neplaninis Būtingės naftos terminalo patikrinimas: apskaičiuota žala aplinkai – beveik 152 tūkst. eurų

Data

2021 02 12

Įvertinimas
0
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad pabaigtas neplaninis AB „Orlen Lietuva“ Būtingės naftos terminalo patikrinimas. Surašytas patikrinimo aktas. Apskaičiuota žala aplinkai – 151 875,45 Eur. Baltijos jūra buvo užteršta  2,8 t žaliavinės naftos. Su patikrinimo aktu ūkio subjektas susipažino ir šiandien geranoriškai atlygino aplinkai padarytą žalą.

„Visa medžiaga perduota Klaipėdos prokuratūrai, tyrimas dar neužbaigtas. Tad, nustačius naujų faktinių aplinkybių dėl į jūrą patekusio žaliavinės naftos kiekio, aplinkai padarytos žalos dydis gali būti tikslinamas“, – pažymėjo Departamento direktorė Olga Vėbrienė.

Primename, kad 2020 m. gruodžio 28 d. ryte buvo gautas pranešimas apie naftos produktų išsiliejimą į jūrą. Tą pačią dieną buvo organizuoti gelbėjimo darbai, pasiųsti laivai teršalų surinkti. Kitą dieną teršalų dėmės jau nebuvo fiksuota.