BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atstatyta deguonies koncentracija Rėkyvos karjere

Data

2021 02 26

Įvertinimas
0
IMG_20210224_112657.jpg

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos inspektoriai gavę pranešimą dėl dūstančių žuvų iš karto nuvyko prie Rėkyvos karjero Šiaulių mieste. Atlikus matavimus nustatyta, kad deguonies koncentracija vandenyje vietose siekė vos 0,4 mg/l, paimtas vandens mėginys tyrimams atlikti. Aplinkosaugininkams bendradarbiaujant su kitomis institucijomis, deguonies koncentracija karjere atstatyta.

Suderinus veiksmus su Šiaulių miesto savivaldybės administracija bei padedant VšĮ „Šiaulių Žalgirio Jachtklubo“ darbuotojams, aplinkosaugininkai pradėjo minėtų vandens telkinių prisodrinimą deguonimi. Išpjovus eketes ir pasitelkus į pagalbą keturis vandens siurblius, deguonies koncentracija nuo 0,4 atstatyta iki minimalios leistinos 2 mg/l.

Aplinkosaugininkams tęsiant darbus, pastebėtos kritusios žuvys bus surenkamos ir perduotos utilizacijai. Taip pat intensyviai tikrinama ir kitų vandens telkinių būklė.

Primename, kad kai deguonies koncentracija vandens telkinyje žemesnė nei 2 mg/l ar kai žuvys ima dusti, Aplinkos apsaugos departamentas apie tai nedelsdamas informuoja Aplinkos apsaugos agentūrą ir Žuvininkystės tarnybą prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos.

Apie skubaus reagavimo reikalaujančius įvykius praneškite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.