BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aplinkosaugininkai: teršalai į Kruoją nepatenka, rastas taršos šaltinis (atnaujinta)

Data

2021 03 25

Įvertinimas
0
Kruoja2.jpg

Gavę gyventojų pranešimą apie taršą Kruojos upėje, Pakruojo mieste, Aplinkos apsaugos departamento inspektoriai iškart nuvyko į nurodytą vietą. Nustatyta, kad į upę iš miesto nuotekų sistemos teka galimai naftos produktai.

Papildyta. Nustačius, kad taršos šaltinis yra privačioje valdoje, tarša buvo sustabdyta.

Gyventojui bus įteiktas privalomasis nurodymas pašalinti užterštą gruntą ir skaičiuojama žala. Savivaldybė turės išvalyti nuotekų trasas.

Primename, kad gavus pranešimą apie taršą buvo iškviesti ugniagesiai. Jie taršos vietą aptvėrė boninėmis užtvaromis ir taip sustabdė teršalų plitimą. Teršalai buvo surenkami ir neutralizuojami.

Iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija paėmė teršalų mėginius – bus atliktas tyrimas ir nustatyta teršalų sudėtis.

Tęsdami tyrimą aplinkosaugininkai paprašė pagalbos ir iš UAB „Šiaulių vandenys“ – jų robotu buvo bandoma nustatyti taršos šaltinį.