BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aplinkosaugininkai: patikrinus įmonių automobilių parkus rezultatai nudžiugino

Data

2022 09 29

Įvertinimas
1
„rugsėjo 1–17 D.“ kopija(4).png

Rugsėjo 1–17 d. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai tikrino įmonių parkuose esančių automobilių teršalus išmetamosiose dujose. Per šį laikotarpį buvo patikrinti 25 ūkio subjektai, 241 transporto priemonė ir išmetamų teršalų kiekio viršijimų nenustatyta.

„Patikrinimų rezultatai parodo, kad įmonių sąmoningumas įsigyjant transporto priemones didėja. Vidutinis tikrintų automobilių amžius mažesnis nei praėjusiais metais, tai parodo, kad automobilius įmonės atnaujina. Tiesa, visad primename, kad svarbu rinktis transporto priemones, kuo mažiau teršiančias aplinką ar pasinaudoti netaršiomis alternatyvomis“, – sako Veiklos organizavimo skyriaus vedėja Mantė Ramanauskienė.

Aplinkosaugininkai per šį laikotarpį patikrinimo šalies įmonėse esančias 238 transporto priemones su dyzeliniais varikliais ir 3 transporto priemones su benzininiais varikliais.

„Vykdydami prevencinius patikrinimus visuomet pabrėžiame, kad oro kokybė stipriai susijusi su klimato kaita ir automobilių išmetamosios dujos laikomos pagrindiniu šiltnamio efektą sukeliančiu veiksniu. Todėl atsakingam verslui rūpi ne tik ekonominė nauda, bet ir ekologija“, – teigia M. Ramanauskienė.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, 2020 m. Lietuvoje transporto sektorius išmetė 64,5 proc. viso per metus išmetamo azoto oksidų kiekio, 12,7 proc. anglies monoksido ir 15,7 proc. kietųjų dalelių KD2,5 (mažesnių nei 2,5 mikrometrų) kiekio.