Aplinkos apsaugos departamentas atrinktas į „GovTech“ iššūkių seriją 3.0

Data

2021 02 23

Įvertinimas
1
headway-5QgIuuBxKwM-unsplash.jpg

Aplinkos apsaugos departamentas atsiliepė į Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros „GovTech laboratorijos“ komandos kvietimą dalyvauti inovatyviuose iššūkiuose ir yra viena iš viešojo sektoriaus institucijų, kurių iššūkis atrinktas į „GovTech“ iššūkių seriją 3.0.

Departamentas paskelbė iššūkį siekti patikimesnio ir efektyvesnio ūkinę veiklą vykdančių asmenų įmonių ir fizinių asmenų rizikos vertinimo.

„Lietuvoje yra apie 290 tūkst. ūkinę veiklą vykdančių asmenų ir įmonių. Kiekvienas, vykdydamas savo veiklą, kelia didesnę ar mažesnę grėsmę aplinkai, nes veikloje susidaro atliekų, nuotekų ir pan. Šiuo metu tokių subjektų sąrašai ir potenciali jų rizika vertinama remiantis atgyvenusiais ir neefektyviais metodais, pasitelkiant lenteles, tam skiriama daug laiko ir žmogiškųjų išteklių“, – sako Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė.

Jos pastebėjimu, dirbant tokiu būdu, neišvengiama žmogiškojo faktoriaus, tad kyla didesnė korupcijos rizika.

„Džiaugiamės galėdami dalyvauti „GovTech“ iššūkių serijoje ir tikimės, kad mūsų veržlūs bei gabūs startuoliai pasiūlys inovatyvių sprendimų, leisiančių padidinti rizikos vertinimo efektyvumą ir objektyvumą“, – teigia departamento vadovė O. Vėbrienė. 

„GovTech laboratorija“ siekia paskatinti inovatyvių, naujų technologinių sprendimų kūrimą bei pritaikymą viešajame sektoriuje, taip užtikrinant didžiausią naudą ir teigiamą socialinį pokytį visuomenėje bei efektyvinant veiklą viešajame sektoriuje. 

Su „GovTech“ iššūkių serija kviečiame susipažinti čia.