BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Alytaus aplinkosaugininkai per kelias dienas patikrino 18 ežerų ir aptiko lydekautojų

Data

2021 02 25

Įvertinimas
2
DSC03894.JPG

Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai dvi dienas iš eilės vykdydami akciją „Lydeka“  patikrino 18 ežerų ir 52 žvejus. Nustatyti 8 pažeidimai, tarp kurių ir neteisėta lydekų žvejyba.

„Mūsų tikslas apsaugoti lydekas, kad jos galėtų saugiai išneršti. Taigi primename žvejams, reidai ir toliau vyks, o atsakomybės už neteisėtai pagautą lydeką pažeidėjams išvengti nepavyks“, – teigia Alytaus gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnas Saulius Kudžma.

Alytaus aplinkosaugininkai vykdydami akciją „Lydeka“ Gudelių ežere, Alytaus r. savivaldybėje, nustatė asmenį, žvejojusį draudžiamu būdu: masalui jis naudojo gyvas žuveles ir daugiau nei du kartus viršijo leidžiamą naudoti žvejybos įrankių skaičių.

Pažeidėjas naudojo 14 palaidinių ir, nors lydekų sugauti nespėjo, nuo administracinės atsakomybės neišsisuks. Pažeidėjui gresia nuo 120 iki 300 eurų bauda.

Akcijos metu Peršėkės upėje, Prienų r. savivaldybėje, buvo nustatytas asmuo žvejojęs draudžiamu užkabinamuoju būdu ir sugavęs tris kuojas, sveriančias 480 g. Už žvejybą draudžiamu būdu pažeidėjui gresia nuo 120 iki 300 eurų bauda su žvejyboje naudotos meškerėlės konfiskavimu. Taip pat už tris pagautas kuojas teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

Aplinkosaugininkams vykdant reidą Nemuno upėje, Alytuje, nustatytas pažeidėjas sugavęs mažesnį, nei leidžiama gaudyti, šapalą. Už šapalą pažeidėjui teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 100 eurų ir baudą iki 60 eurų.

Akcijos metu buvo nustatyti 4 asmenys be mėgėjų žvejybos leidimo. Už žvejybą neturint leidimo gresia  įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 60 eurų.

Taip pat nustatytas asmuo, Birutos tvenkinyje, Lazdijų r. savivaldybėje, neteisėtai sugavęs lydeką.

Draudžiamu metu sugavus lydeką skiriama bauda nuo 120 iki 300 eurų su nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Už neteisėtai sugautą lydeką teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 240 eurų.