Prasideda tauriųjų elnių ir briedžių ruja: aplinkosaugininkų dėmesys šių žvėrių apsaugai
Tauriųjų elnių ir briedžių rujos metu Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuo rugsėjo 16 d. iki rugsėjo 22 d. tikrins, kaip medžiotojai laikosi Medžioklės taisyklių, didelį dėmesį skirs medžiotojų blaivumo kontrolei, naktinių taikiklių ir jų priedėlių tesėtam naudojimui medžioklės metu.
Rujos metu elniai ir briedžiai aktyviai ieško naujų teritorijų, patelių ir varžovų, todėl praranda budrumą ir gali tapti lengvu brakonierių grobiu. Norėdami sustiprinti šių laukinių gyvūnų apsaugą jiems jautriu laikotarpiu aplinkosaugininkai vykdys daugiau reidų, dažniau tikrins pirminio žvėrių apdorojimo aikšteles, jei kils įtarimų dėl galimų pažeidimų, stabdys transporto priemones, ypač tamsiu paros metu, galės patikrinti ir medžiotojų blaivumą.
„Atkreipiame dėmesį, kad elnių ir briedžių medžioklei draudžiama naudoti naktinius taikiklius ar jų priedus, pritvirtintus prie optinių taikiklių, taip pat šiuo laukinius gyvūnus draudžiama medžioti apšviečiant prožektoriumi. Todėl medžiotojams reikėtų šiuos prietaisus palikti namuose, kad nekiltų jokių įtarimų dėl neteisėto naktinių taikiklių ar jų priedų naudojimo elnių ar briedžių medžioklėje“, – sako Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vedėjas Gediminas Cinkutis.
Taip pat tauriųjų elnių ir briedžių rujos metu pareigūnai prašo vairuotojų atsargumo. Ypač atidiems reikėtų būti keliuose netoli miškų ir ten, kur pastatyti įspėjamieji ženklai, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai, – rujos laikotarpiu didėja rizika, jog laukinis gyvūnas išbėgs į važiuojamąją kelio dalį.
Ką svarbu žinoti pasikeitus Medžioklės taisyklėms?
Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad 2024 m. rugpjūčio 8 d. įsigaliojus Medžioklės taisyklių pakeitimams:
- panaikinti tauriųjų elnių medžioklės limitai,
- patikslinti tauriųjų elnių medžioklės terminai. Nuo šiol tauriųjų elnių pateles ir jauniklius bus galima medžioti nuo rugsėjo 1 d., o tauriųjų elnių patinų medžioklė prailginta iki vasario 28 d. Daugiau apie medžioklės laikotarpius skaitykite – čia,
- greta popierinio medžioklės bilieto sukurtas elektroninis medžiotojo bilietas. Išsamią instrukciją, kaip pasikeisti popierinį medžioklės bilietą į elektroninį rasite čia.
Svarbūs reikalavimai medžiotojams
- Kiekvienas medžiotojas turi turėti galiojantį medžioklės lapą, medžiotojo bilietą (popierinį arba elektroninį) ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Taip pat reikia galiojančio leidimo laikyti ir naudoti šaunamąjį ginklą, kuriuo medžiojama.
- Medžiotojas turi laikytis ginklų ir šovinių naudojimo tvarkos: medžioklinis ginklas išimamas iš dėklo tik atvykus į medžioklės plotus ir užpildžius medžioklės dokumentus, užtaisomas – tik prasidėjus medžioklės procesui, numatytoje vietoje.
- Medžioklė sėlinant, leidžiama tik šviesiuoju paros metu – ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus.
- Medžioklėje sėlinant medžiotojai turi dėvėti ryškios (oranžinės, geltonos) spalvos viršutinius drabužius arba galvos apdangalus.
Aktuali informacija medžiotojams – departamento parengtose medžioklės atmintinėse. Daugiau informacijos apie medžioklės pažeidimus, kuriuos padarę medžiotojai gali netekti medžiotojo bilieto skelbiama departamento dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje.
Konsultacijos aplinkosaugos klausimais teikiamos darbo dienomis telefonu +370 700 02022 arba el. paštu [email protected].
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu [email protected].
Atnaujinimo data: 2024-09-13
Taip pat skaitykite:
Sėkmingas slaptas pirkimas – išaiškintas neteisėtas atliekų vežimo atvejis Jurbarke
Aplinkos apsaugos departamentas kreipėsi į policiją dėl pareigūnų sužalojimų
Dėl nelegalaus sąvartyno Vilniuje pradėtas aplinkosaugininkų tyrimas
Už 16 neteisėtai pagautų lašišų beveik 47 tūkstančių eurų žala aplinkai