BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pagalba paukščiams žiemą: svarbi ne tik užuovėja, bet ir tinkamas lesalas

Data

2022 12 23

Įvertinimas
1
birds-gf912c55c8_1920.jpg

Aplinkos apsaugos departamentas atkreipia dėmesį: pamatę paukštį ar bet kokį kitą laukinį gyvūną, kuriam reikia pagalbos, skambinkite telefonu 112. Taip pagalbą bus galima suteikti laiku.  

„Kaip ir kasmet, Masčio ežerui pasidengus ledu ir storu sniego sluoksniu, žmonės ima nerimauti, ar čia likusioms gulbėms saugu. Padėti paukščiams (ne vien gulbėms) tikrai galime, bet svarbu žinoti kaip“, – sako Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Andrius Jankauskas.  

  • Jei pastebėjote lede įšalusį paukštį, pirmiausia pabaidykite (tarkim, galima mesti akmenuką), kad sužinotumėte, ar jis tikrai įšalęs.

  • Ledo sukaustyti paukščiai visaip bando ištrūkti arba nepajuda iš vietos bent dieną.  

  • Lietuvoje žiemojantiems paukščiams, temperatūrai nukritus žemiau –10 °C, gali prireikti užuovėjos. Apsisaugoti nuo šalčio maži paukšteliai gali inkiluose.   

  • Kai paukščiams sunku patiems susirasti maisto, galima juos pamaitinti nedideliais kiekiais ir toliau nuo gyvenamųjų zonų.   

  • Tinka kviečių grūdai, salotų lapai, šaldyti arba džiovinti kukurūzai, šaldyti žirneliai, tarkuotos morkos, bulvės.  

  • Nelesinkite miltiniais gaminiais (pvz., duona, batonu). 

  • Maisto atliekomis maitinti paukščius griežtai draudžiama.     

 „Šiltuoju metų laiku vandens paukščių nelesinkite ir paaiškinkite vaikams, kad tai ne pramoga. Gulbės ir kiti vandens paukščiai, maitinami per visą vasarą ir rudenį, nebejaučia natūralaus poreikio artėjant šalčiams išskristi. Taigi žiemoti mūsų šalyje paukščiai labai dažnai lieka būtent dėl žmonių kaltės“, – pabrėžia A. Jankauskas.