BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Miškų departamento pareigūnai išaiškino neteisėtą miško kirtimą

Data

2023 01 12

Įvertinimas
1
20211221_130655.jpg

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus pareigūnai gruodį privačiuose miškuose vykdė miškų kirtimų kokybės vertinimus. Patikrinus 110 privačių miško sklypų, 199,4 ha plote nustatyti du pažeidimai.

Per patikrinimus aplinkosaugininkai skyrė dėmesį neplynų pagrindinių kirtimų ir miško ugdymo kirtimų kokybės vertinimui.

Aplinkosaugininkai primena, kad pagrindinis miško kirtimas tai – brandžių, bręstančių (retų, besiribojančių ar įsiterpusių į kertamus brandžius medynus) medynų ar brandžių medžių kirtimas. O ugdomasis miško kirtimas atliekamas nebrandžiame medyne, siekiant išauginti tam tikros rūšių sudėties ir geros kokybės produktyvų medyną.

Vykdydami reidus, Miškų kontrolės skyriaus pareigūnai nustatė miško kirtimo technologijos nesilaikymo pažeidimą Pakruojo rajone ir neteisėtą miško kirtimą Akmenės rajone. Dėl šių pažeidimų pradėtos administracinio nusižengimo teisenos ir bus skaičiuojama žala aplinkai.

„Pastebime, kad, vykdant tiek neplynus pagrindinius, tiek ugdomuosius kirtimus, daugiausia padaroma  Miško kirtimo taisyklių pažeidimų. Neplynieji miško kirtimai reikalauja miškininkystės žinių, todėl, norint tinkamai atrinkti kirstinus medžius, būtina įvertinti augavietę, kurioje numatytas kirtimas, medyno rūšinę sudėtį, amžių ir skalsumą“, – atkreipia dėmesį Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus pareigūnas Raimondas Šiukšteris.

Pasak aplinkosaugininko, atliekant miško kirtimo kokybės patikrinimus, nustatoma ir piktnaudžiavimo atvejų, ypač kai savininkai vykdo neplynuosius miško kirtimus, pvz., kai medynai per daug išretinami ar nesilaikoma kirtimų technologijos.

Asmenims, pažeidusiems miško kirtimo taisykles, gresia administracinės baudos ir žalos aplinkai atlyginimas, o pastebėjusiems aplinkosaugos pažeidimus reikėtų apie tai pranešti telefonu 112.

Daugiau informacijos apie miško kirtimo reikalavimus rasite Miško kirtimo taisyklėse.