BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Europos cheminių medžiagų agentūroje – mokymai cheminių medžiagų kontrolės inspektoriams

Data

2022 12 06

Įvertinimas
0
Dizainas be pavadinimo (29).png

Helsinkyje vyko Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) praktiniai mokymai specialistams, dirbantiems cheminių medžiagų kontrolės srityje. Juose dalyvavo ir Aplinkos apsaugos departamento Taršos prevencijos ir cheminių medžiagų kontrolės skyriaus vyriausieji specialistai Julita Šiuipienė bei Marius Šulga.

Per ECHA organizuotus mokymus 55 inspektoriai iš įvairių Europos šalių klausėsi apie pokyčius, laukiančius nuo 2023-iųjų, kai įsigalios nauji reikalavimai cheminių medžiagų (mišinių) saugos duomenų lapams (SDL). Be to, aptartos dažniausios klaidos pildant duomenų lapus. Dalintasi pavyzdžiais, kaip inspektoriams ECHA svetainėje, naudojantis specialiais generatoriais, rasti ekspertų atsakymus į įvairius klausimus.

Per mokymus daug dėmesio skirta cheminiuose mišiniuose vis dažniau naudojamoms NANO dalelėms, jų reglamentavimui bei SDL reikalavimų įgyvendinimui.

„Įmonėse naudojamų ar platinamų cheminių medžiagų (mišinių) būna keli šimtai, atitinkamai tiek tenka patikrinti SDL, o juos gali sudaryti ir 10, ir 80 lapų. Todėl praktiniuose mokymuose išgirsti patarimai ypač praverčia, kai, ribojant laikui, tenka patikrinti esminius reikalavimus,“ – teigia vyr. specialistė J. Šiuipienė.

Be to, visi specialistai dalyvavo praktiniuose mokymuose. Nedidelėmis grupėmis ir pagal sumodeliuotas situacijas inspektoriai gilino žinias ir dalijosi patirtimi, kaip tinkamai įvertinti SDL, kaip ūkio subjektams saugos duomenų lapus paversti prioritetine sritimi.

„Nors SDL, ruošiamų platintojų, kokybė gerėja, dažnu atveju lapai nėra išsamūs, ne iki galo užpildyti, o informacija apie cheminių mišinių pavojų nėra tinkamai nurodyta“, – pastebi  vyr. specialistas M. Šulga.

Viena iš ECHA darbo grupių koordinatorių bei mokytojų buvo Aplinkos apsaugos agentūros Cheminių medžiagų skyriaus vedėja Otilija Špūrienė.

Bendradarbiaujant su Aplinkos apsaugos agentūra, išmokytų AAD darbuotojų ateities planuose numatyta pasidalyti įgyta patirtimi ir perduoti gerąją praktiką organizuojant mokymus dėl SDL pakeitimų ne tik AAD, bet ir Muitinės, Valstybinės darbo inspekcijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos specialistams.

Ūkio subjektams svarbu atkreipti dėmesį, kad pagal 2020 m. birželio 18 d. Komisijos reglamentą (ES) 2020/878 2023 m. sausio 1 d. įsigalioja SDL reikalavimai dėl produkto identifikatoriaus, nanoformos, SDL teikėjo identifikavimo duomenų, konkrečios koncentracijos ribos, M faktoriaus, ūmaus toksiškumo įverčio, endokrininės sistemos ardomųjų savybių, detalių fizikinių ir cheminių savybių, informacijos apie vežimą, informacijos apie cheminės medžiagos (mišinio) reglamentavimą. Visi pakeitimai nurodyti reglamente.