BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dėl Kuršių marių taršos visi gaunami duomenys yra tiriami, AB „Klaipėdos vanduo“ įpareigota nutraukti taršą

Data

2021 02 05

Įvertinimas
0
1289_423ff1ee3a45a8b2b106f769fc408d38.jpg

Aplinkos apsaugos departamentas gavo AB „Klaipėdos vanduo“ pateiktą medžiagą ir ją prijungė prie vakar gautų Aplinkos apsaugos agentūros pateiktų tyrimų rezultatų bei kitą savaitę planuojamų papildomų patikrinimų ir tyrimų. Neplaniniai patikrinimai nestabdomi.

„Įmonės pateiktą versiją tirsime kaip ir ankstesnes šios įmonės ir kitų subjektų viešai išsakytas versijas. Mūsų tikslas – nustatyti tikrąjį pažeidėją. Tik priminsiu, kad įmonė įpareigota nutraukti taršą“, – pažymėjo Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Ramunė Lukaševičienė.

Primename, kad apie taršą Kuršių mariose AAD informaciją gavo antradienį apie 16 val. Į įvykio vietą iš karto nuvyko aplinkosaugininkai. Buvo iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija, paimti Kuršių marių vandens ir paviršinių nuotekų mėginiai taršai nustatyti.

Vakar Aplinkos apsaugos agentūra paskelbė pirminius tyrimų rezultatus. Iš tirtų mėginių nustatyta, kad į aplinką išleidžiamose paviršinėse nuotekose yra aukšta bendrojo azoto, bendrojo fosforo ir suspenduotų (skendinčių) medžiagų koncentracija. Ji kelis kartus viršijo didžiausią leistiną ribinę vertę nuotekų išleidimui į aplinką.

Galutiniai visų tirtų parametrų tyrimų rezultatai iš Aplinkos apsaugos agentūros bus gauti iki vasario 11 dienos.