BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aplinkosaugininkų laimėjimas: VšĮ Raubonių parkui įteikti trys privalomieji nurodymai pripažinti teisėtais

Data

2023 01 27

Įvertinimas
0
tingey-injury-law-firm-yCdPU73kGSc-unsplash.jpg
Temidė (asociatyvi nuotrauka)

Vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad Aplinkos apsaugos departamento VšĮ Raubonių parkui įteikti privalomieji nurodymai yra teisėti ir pagrįsti, ir apeliacinį skundą atmetė neskundžiamu sprendimu.  

Raubonių parkas skundė tris Aplinkos apsaugos departamento privalomuosius nurodymus.  

Pareiškėjas, nesutikdamas su pirmu departamento privalomuoju nurodymu dėl neteisėto prerinių šuniukų ir dryžuotųjų voverių laikymo neturint reikiamų leidimų, bandė įrodyti, kad jam buvo suteiktas leidimas įkurti zoologijos sodą.  

Teismas konstatavo, kad VšĮ Raubonių parkas būtino zoologijos sodo leidimo neturėjo, taigi šiuos gyvūnus laikė neteisėtai ir laikyti jų nebegali.  

Antras ginčijamas privalomasis nurodymas buvo dėl pagrįstumo įrengti privalomajame nurodyme išvardytiems laukiniams gyvūnams (pvz., pelėdoms, elniams, surikatai ir kt.) aptvaruose ar voljeruose vidaus patalpas, atitinkančias Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių 4 priede nustatytus reikalavimus. 

Teismo sprendimu antras privalomasis nurodymas buvo duotas pagrįstai. 

Teismas, išnagrinėjęs skundą dėl trečiojo privalomojo nurodymo, nusprendė, kad VšĮ Raubonių parkas negali laikyti dalies laukinių gyvūnų, nes jie buvo laikomi neturint teisėtų įsigijimo dokumentų, reikiamų leidimų laikyti gyvūnus ir komercinio naudojimo sertifikatų. 

Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmų sprendimas paliktas nepakeistas ir nutartis neskundžiama. 

Primename: 

- laikantiems laukinius gyvūnus nelaisvėje reikia laikytis leidime  bei Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nustatytų sąlygų; 

- saugomų rūšių gyvūnai turi būti ir paženklinti, kaip to reikalauja Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašas

- laukinius gyvūnus laikant aptvaruose, voljeruose ar kituose statiniuose, būtina:  

* turėti jų kilmę (t. y. paėmimo iš gamtinės aplinkos, išveisimo ar įvežimo į Lietuvą aplinkybių dokumentus) ir teisėtą įsigijimą patvirtinančius dokumentus, 

* vesti laisva forma registracijos žurnalą, kuriame įrašomi duomenys apie laikomus laukinius gyvūnus (rūšis, laukinių gyvūnų skaičius, amžius, lytis, sveikata, gimimo ir gaišimo datos, įsigijimo šaltinis, informacija apie laukinių gyvūnų perkėlimą, pervežimą į kitą vietą). 

Apie pastebėtus aplinkosaugos pažeidimus prašom pranešti telefonu 112.