BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aplinkosaugininkai: sekmadienį išsiliejus naftos produktams Kaune, ties Nemuno krantine, pirmadienio rytą tarša sustabdyta

Data

2023 01 23

Įvertinimas
0
boninė užtvara taršai į Nemuną sustabdyti
boninė užtvara taršai į Nemuną sustabdyti

Sekmadienį Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos būdraujantys pareigūnai gavę pranešimą, kad ties Juozapavičiaus pr. į Nemuną patenka naftos produktai, reagavo nedelsdami. Šiandien aplinkosaugininkai atlikę vietos apžiūrą, nustatė, kad tarša naftos produktais sustabdyta. Situacija ir toliau bus stebima. 

Aplinkosaugininkai sekmadienį atvykę į vietą nustatė, kad nuotekų išleistuvu ties geležinkelio tiltu Juozapavičiaus pr. į Nemuną patenka galimai skalūno alyva – teršalai nusidriekė iki Kauno santakos. Todėl buvo skubiai iškviesti UAB „Kauno švaros“ darbuotojai, kurie pastatė bonines užtvaras. 

Taip pat įvertinus susidariusią situaciją nuspręsta pranešti ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams, kurie plaukdami valtimi specialiomis priemonėmis skaidė Nemune pasklidusius naftos produktus. 

Pastebėjus, kad dalis teršalų ir toliau pro bonines užtvaras patenką į upę, buvo nuspręsta kiek toliau pastatyti dar vieną boninę užtvarą, kad tarša naftos produktais būtų visiškai sustabdyta.

Pirmadienio rytą aplinkosaugininkams atlikus vietos patikrą, nustatyta, kad tarša sustabdyta ir naftos produktų tekėjimo į Nemuną nefiksuota. 

Ši probleminė vieta aplinkosaugininkams yra žinoma, tačiau tarša naftos produktais šį kartą buvo intensyvesnė. Pasak, aplinkosaugininkų, tokia situacija galėjo susidaryti dėl Nemuno lygio keitimosi Kauno hidroelektrinėje. Dažnu atveju vandens lygio keitimasis susijęs ir su sniego tirpsmu. Vandens lygiui pakilus iki užterštos teritorijos ir greitai atslūgus į Nemuną pateko naftos produktų.   

Primename, kad dėl praeityje Kaune veikusios geležinkelio pabėgių gaminimo įmonės veiklos bei galimai dėl netinkamai sandėliuojamų naftos produktų buvo užterštos aplinkinės teritorijos A. Juozapavičiaus prospekte ir Nemuno krantinėje. 

Kauno valdyba užterštų teritorijų sklypų savininkams yra davusi privalomuosius nurodymus dėl užterštų teritorijų tvarkymo planų parengimo. Tvarkymo planą yra parengęs vieno sklypo savininkas. Dėl privalomųjų nurodymų kitiems dviem sklypų savininkams tebevyksta teisminiai procesai. 

Kol vyksta teisminiai ginčai dėl sklypų tvarkymo, Aplinkos apsaugos departamentas siekdamas, kad ši tarši teritorija būtų kaip įmanoma greičiau sutvarkyta, pasirašė trišalę sutartį su AB „LTG Infra“ ir UAB „VentEko Lietuva“ dėl taršos stabdymo priemonių parengimo. Preliminariai rangovas planuoja sistemos įrengimo darbus pradėti šių metų vasario mėn. viduryje ir baigti iki šių metų kovo mėn. 

Jei pastebėjote aplinkos teršimo atvejus ar kitus aplinkos apsaugos pažeidimus, prašom kuo skubiau kreiptis telefonu 112.