BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aplinkos apsaugos departamento direktorius EBPO simpoziume skaitė pranešimą reglamentavimo politikos klausimais

Data

2022 12 07

Įvertinimas
0
15731_ccf0a1a15445f86af889557c3b86aed5.jpg

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) direktorius Giedrius Kadziauskas skaitė pranešimą Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Viešojo valdymo direktorato Reguliavimo politikos komiteto surengtame simpoziume. Renginys skirtas aptarti, kaip reguliavimas padeda valstybėms siekti bendrų socialinės ir ekonominės politikos tikslų. 

G. Kadziauskas kartu su Kanados, Nyderlandų, Italijos ir EBPO ekspertais diskutavo, kodėl svarbu keisti į procesus susitelkusių organizacijų požiūrį ir kreipti jas siekti galutinių reguliavimo tikslų: švaresnės aplinkos, saugesnės darbo aplinkos, dalijosi, kokių iššūkių šis perėjimas sukelia. Aptarta, kaip atviri duomenys gali pagerinti reguliavimą ir kaip tarp reguliavimo institucijų užtikrinti efektyvesnį keitimąsi duomenimis ir informacija. Taip pat daug dėmesio skirta sėkmingam reguliavimo institucijų instrumentų, padedančių kovoti su klimato kaita, panaudojimui. 

„Priežiūros institucijoms gyvybiškai svarbu nuolat vertinti atskirų teisės aktų reikalavimų laikymosi svarbą galutiniams reguliavimo tikslams. Tam reikalingas rizikos vertinimas ir renkantis patikrinimo objektus, ir atliekant patikrinimus“, – sakė AAD vadovas. 

EBPO simpoziume pristatyta reguliavimo institucijų patirtis, atskiras dėmesys skirtas reglamentavimo pertvarkai atsižvelgiant į klimato kaitos klausimus. Taip pat pristatyti įvykių Ukrainoje aplinkosauginiai padariniai ir kaip tokio masto Rusijos agresija gali paveikti reikalingų reglamentų priėmimą ir įgyvendinimą. 

Susitikime pranešimus skaitė Meksikos, Jungtinių Arabų Emyratų, Naujosios Zelandijos, Kanados, Didžiosios Britanijos, Izraelio, Ukrainos ir kitų valstybių bei tarptautinių organizacijų atstovai.