BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Po gaisro padangų perdirbimo įmonėje aplinkosaugininkai atliks neplaninį patikrinimą

Data

2021 07 26

Įvertinimas
1
IMG_20210724_120228.jpg

Po gaisro, liepos 24 d. įvykusio Zarasuose esančioje UAB „Torgita“, Aplinkos apsaugos departamentas pradės neplaninį patikrinimą. Įmonėje degė ne padangų atliekos, o gamybos produkcija – gumos granulės.

Gavę pranešimą apie padangų perdirbimo įmonėje kilusį gaisrą, budintys Utenos valdybos Utenos gyvosios gamtos apsaugos ir aplinkos apsaugos inspekcijų pareigūnai iškart nuvyko nurodytu adresu. Įvertinus situaciją, buvo iškviesti Aplinkos apsaugos agentūros Šiaurės rytų Lietuvos aplinkos tyrimų specialistai paimti oro mėginių lakiųjų organinių junginių tyrimams. Taip pat tyrimams paimti ir nuotekų mėginiai, kad būtų nustatytas gaisrui gesinti naudoto vandens užterštumas.

„Šįkart didesnės nelaimės pavyko išvengti – suveikė apsaugos sistemos, ugnis sandėlyje buvo greitai pastebėta, todėl ugniagesiai per trumpą laiką turėjo galimybę suvaldyti ugnies židinį, neleido jam išplisti. Taip pat svarbu, kad įmonėje degė ne padangų ar kitos atliekos, o jau galutinis produktas – gumos granulės“, – sakė Utenos GGAI viršininką pavaduojantis vyr. specialistas Edgaras Vilutis.

Pernai šią padangų perdirbimo įmonę aplinkosaugininkai tikrino du kartus. Nustatyti sąlygiškai nedideli negamybiniai pažeidimai – neteisingai užpildytas tarptautinio atliekų vežimo lydraštis ir neteisingai vedama atliekų apskaita. Už pažeidimus pritaikytos poveikio priemonės – protokolas juridiniam asmeniui ir administracinio nusižengimo protokolas.