BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pernai į šalies vandens telkinius išleista daugiau nei 11 mln. įvairių rūšių žuvų

Data

2022 01 26

Įvertinimas
2
Į Bražuolės upę išleidžiami margieji upėtakiai.jpg

2021 m. Lietuvos ežerai, upės ir tvenkiniai įžuvinti 11282,342 tūkst. įvairių rūšių žuvų. Tarp jų – saugomos, retos ir į raudonąją knygą įrašytos žuvys, daugiau kaip kelis dešimtmečius dirbtinai veisiamos ir paauginamos Žuvininkystės tarnybos žuvivaisos skyriuose. Atliekant šiuos darbus, kasmet dalyvauja ir Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai.

Pernai į mokslininkų rekomenduojamus vandens telkinius išleista 174 tūkst. lašišų, 155,5 tūkst. šlakių, 198 tūkst. margųjų upėtakių, 21,5 tūkst. aštriašnipių eršketų, 0,2 tūkst. sterlių, 206 tūkst. sykų, beveik 13 tūkst. baltųjų amūrų, 3,8 tūkst. margųjų plačiakakčių, 34,8 tūkst. lynų, 5,8 tūkst. auksinių karosų, 39 tūkst. karpių ir 4 tūkst. ypač retų žuvų – ūsorių.

Žuvininkystės tarnyba kasmet valstybinius vandens telkinius įžuvina ir plėšriosiomis žuvimis. Praėjusiais metais į valstybinius vandens telkinius išleista beveik 10,5 mln. nedraugiškų, bet labai reikalingų kitoms rūšims žuvų: 3129,5 tūkst. lydekų, 1444,1 tūkst. starkių, 5800 tūkst. vėgėlių ir 53 tūkst. šamų.

Dalis lydekų šiųmetukių (155 tūkst.), baltųjų amūrų (12,985 tūkst.) ir margųjų plačiakakčių dvivasarių (3,8 tūkst.) buvo įsigyta ir įžuvinta iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų. Aplinkos ministerija nuo 2018 m. kasmet prisideda prie žuvų įveisimo į valstybinius vandens telkinius plano vykdymo, skirdama 300 tūkst. eurų žvejų mėgėjų labai vertinamų žuvų įsigijimui. Kitų žuvų rūšių atkūrimą ir gausinimą Lietuvos vidaus vandenyse remia ES programos, didesnė dalis lėšų gaunama iš Lietuvos nacionalinių programų.

Vadovaudamiesi Lietuvos hidrobiologų draugijos parengtomis rekomendacijomis „Dėl žuvų ir vėžiagyvių išteklių atkūrimo valstybiniuose vandens telkiniuose 2021–2025 metais“, žuvų išteklių atkūrimo specialistai pernai, gavę Aplinkos apsaugos agentūros specialiosios žvejybos leidimą, sugavo ir į Pietų regiono žuvivaisos skyrių Simne pristatė 257 plačiažnyplių vėžių reproduktorius. Jei dirbtinio veisimo darbai bus sėkmingi, šiais metais planuojama atnaujinti šių bestuburių gyvūnų įveisimo į Lietuvos vidaus vandenis darbus.

Nuo 2010 m. Žuvininkystės tarnyba šalies vandens telkiniuose įveisė beveik 130 mln. skirtingų rūšių ir amžiaus žuvų.

Informaciją apie įžuvintus vandens telkinius galima rasti čia.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad pranešimus apie numatomus vandens telkinių įžuvinimus Departamentui asmenys gali teikti per elektroninę įžuvinimo pranešimo formą.

Dokumentus, patvirtinančius žuvų įveisimo faktą (t. y. žuvų įveisimo aktą, įsakymą dėl veterinarinio patvirtinimo / deklaraciją dėl žuvų ligų, žuvivaisos medžiagos įsigijimą patvirtinantį dokumentą, važtaraštį arba veterinarijos sertifikatą), asmenims, įveisusiems žuvis valstybiniuose vandens telkiniuose, reikia pateikti per 10 darbo dienų nuo įžuvinimo datos elektroniniu paštu [email protected].

Apie planuojamus įžuvinimus vandens telkiniuose rasite čia.