Pasnigus – tinkamiausias metas medžiojamųjų gyvūnų apskaitai
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad esant tinkamoms oro sąlygoms ir sniego dangai medžioklės plotų naudotojai turi atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios, kasmet nuo gruodžio iki kovo pabaigos atliekamos apskaitos tikslas – įvertinti kanopinių žvėrių ir didžiųjų plėšrūnų paplitimą bei gausą Lietuvoje.
Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, visi medžioklės plotų naudotojai apskaitą turi atlikti vieną kartą per medžioklės sezoną. Tai daroma vadovaujantis Medžioklės taisyklių 5 priede aprašyta metodika.
Aplinkosaugos specialistai ragina neatidėlioti šios prievolės ir ją įgyvendinti vos tik oro sąlygos tampa tinkamos, nes šiuo metu nėra kitos metodikos, kuri leistų nustatyti kanopinių žvėrių bei didžiųjų plėšrūnų paplitimą ir gausą.
Svarbiausi apskaitos reikalavimai
- Apskaita vykdoma nuo gruodžio iki kovo pabaigos, esant tinkamai sniego dangai. Konkretų apskaitos laiką pasirenka vykdytojas.
- Prieš pradėdami apskaitą, vykdytojai privalo apie tai pranešti elektroniniu būdu per Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos svetainę, kurioje rasite išsamią instrukciją, kaip įkelti duomenis į biomon.lt sistemą.
- Apskaitos metu surinkta informacija turi būti pateikta per 10 dienų nuo apskaitos užbaigimo.
- Apskaita atliekama tik esant naujai ir ištisinei sniego dangai. Apskaita viename maršrute (visame jo ilgyje) turi būti atlikta per vieną dieną.
- Apskaita vykdoma pėsčiomis arba šliuožiant slidėmis. Draudžiama naudoti transporto priemones. Šis reikalavimas taip pat taikomas saugomų teritorijų direkcijoms, kurios atsakingos už gamtinio rezervato apsaugą ir tvarkymą.
Primename, kad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai minėtuoju laikotarpiu organizuoja patikrinimus ir kontroliuoja, ar medžiojamųjų gyvūnų apskaitos pagal pėdsakus sniege vykdomos nepažeidžiant Medžioklės Lietuvos teritorijoje taisyklėse numatytų reikalavimų.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu [email protected].
Jei kyla klausimų apie aplinkos apsaugos reikalavimus, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu +370 700 02022 arba el. paštu [email protected].
Atnaujinimo data: 2025-01-07
Taip pat skaitykite:
Prasideda mokesčių už aplinkos teršimą deklaracijų pateikimas: ką reikia žinoti
Svarbi informacija dėl įsigaliojusių naujų aštuonženklių atliekų kodų
Žievėgraužio tipografo židinių kontrolė – patikrinimai miškuose tęsiami
Pasidžiaugti ir išmesti protingai: atmintinė apie kalėdinių atliekų tvarkymą