BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kauno aplinkosaugininkai surengė neteisėtų žvejybos ir medžioklės įrankių naikinimo akciją

Data

2021 11 29

Įvertinimas
1
20211129_111423.jpg

Baigdamas akciją „Lašiša 2021“, Aplinkos apsaugos departamentas pirmadienį Kaune sunaikino konfiskuotus neteisėtos žvejybos ir medžioklės įrankius. Visi nekokybiški ar uždrausti naudoti daiktai (2,5 km tinklinių įrankių, bučiai kilpos, spąstai ir kt.) buvo kaip atliekos perduoti atliekų tvarkytojams. O turtą, kurį dar galima realizuoti, perėmė Valstybinė mokesčių inspekcija.

Pasak Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko Dariaus Jurevičiaus, per šį laikotarpį iš pažeidėjų buvo paimta ir sunaikinta apie 2,5 km tinklų, samteliai, bučiai, valtis, taip pat ir keletas neteisėtos medžioklės įrankių (pvz., gyvagaudžiai, spąstai, kilpos).

„Atkreipiame dėmesį, kad, sulaikę pažeidėją, kiekvieną paimtą ir teisėtą, ir neteisėtą įrankį užregistruojame ir saugome taip, kad jis nebūtų prieinamas pašaliniams“, – priduria D. Jurevičius.

Užregistruoti daiktai pirmiausia perduodami Valstybinei mokesčių inspekcijai. Konfiskuotą turtą, kurį dar galima realizuoti (tarkim, geras valtis), perima, įvertina ir realizuoja VMI, o gautos pajamos eina į valstybės biudžetą.

Tie įrankiai ir daiktai, kurių VMI neperima, perduodami atliekų tvarkytojams. Tai daiktai, kurių naudojimas ir apyvarta uždrausta (pvz., tinklai, kilpos, spąstai). Taip pat tai būna nekokybiški, menkaverčiai ar sugadinti daiktai.

„Dirbdami mes paimame daug įvairių neteisėtų įrankių: tinklų, bučių, povandeninių šautuvų, kilpų, spąstų, žeberklų ir kt. Ir pažeidėjai šių įrankių tikrai neatgauna. O kadangi  visuomenei įdomu, kas daroma su šiais daiktais ir kur jie galiausiai atsiduria, mes jau ne pirmą kartą organizuojame viešą naikinimo akciją, kad galėtume ir parodyti, ir paaiškinti“, – sako Kauno GGAI viršininkas.