Žvejybos įrankiai ir būdai

Leistini ir draudžiami žvejybos įrankiai, būdai

zvejyba.png  Kitos žvejybos atmintinės

Iliustracija  Konsultuojame

Iliustracija  Informuojame, kad šioje skiltyje pateikiamas ne galutinis reikalavimų sąrašas
 

Leidžiami žvejybos įrankiai 

Vienu metu galima naudoti ne daugiau kaip 5 bučiukus ar samtelius vėžiams gaudyti (plačiau apie vėžių gaudymą – čia) ir 4 kitus mėgėjų žvejybos įrankius, iš jų ne daugiau kaip 2 įrankius (netaikoma stintų žvejybai), kuriais žvejojama masalui naudojant žuvelę ar jos gabalėlį. 

Žvejodamas iš vandens transporto priemonės, vienas žvejys vienu metu gali naudoti ne daugiau kaip 2 meškeres, išskyrus atvejus, kai žvejojama iš inkaru ar kitomis priemonėmis sustabdytos vandens transporto priemonės – tokiu atveju galioja įprastos sąlygos. Plačiau apie plaukiojimą plaukiojimo priemonėmis – čia

Kabliukai 

Bendras vienu metu naudojamų kabliukų skaičius negali viršyti 6 vienetų, išskyrus stintų ir seliavų žvejybą*, kur bendras kabliukų skaičius gali būti 12 vienetų. 

Trišakiai kabliukaiDvišakis ar trišakis kabliukas laikomas vienu. 

Draudžiami žvejybos įrankiai 

❌ Elektros žūklės prietaisai,
❌ ūdos,
❌ žeberklai („šakės“),
❌ plūdrūs mėgėjų žvejybos įrankiai (skrituliai, „popkės“), kurie nepritvirtinti prie meškerykočio ir kuriais žvejojama naudojant kabliuką (išskyrus žvejybą nuo ledo),
❌ šaunamieji ar pneumatiniai ginklai (išskyrus povandeninės žūklės šautuvus),
❌ prie mėgėjų žvejybos įrankių pritvirtintos ilgesnės kaip 20 cm gumos (dar kitaip vadinamos „timpos“),
❌ tinkliniai ne mėgėjiškos žvejybos įrankiai (pavyzdžiui, tralai, traukiamieji, statomieji, plukdomieji bei dreifiniai tinklai, gaudyklės, bradiniai, venteriai, kiti verslinėje žvejyboje naudojami tinkliniai įrankiai ir t. t.).

Jei vandens telkinyje tuo metu žvejyba draudžiama ar neturite mėgėjų žvejybos leidimo, suteikiančio teisę žvejoti tame vandens telkinyje ar nemokamos žvejybos teisės, draudžiama būti vandens telkiniuose ar arčiau kaip 25 m nuo jų su mėgėjų žvejybos įrankiais; jei vandens telkinyje neleidžiama povandeninė žūklė, draudžiama tuose vandens telkiniuose ar arčiau kaip 25 m nuo jų būti su povandeninei žvejybai skirtais šautuvais. 

Draudžiama laikyti ir gabenti elektros žūklės prietaisus, žeberklus, ūdas, tinklinius ne mėgėjiškos žvejybos įrankius ir kitus ne mėgėjų žvejybos įrankius, išskyrus atvejus, kai šie įrankiai teisės aktų nustatyta tvarka naudojami verslinei ar specialiajai žvejybai ar mokslo ir mokymo tikslais. 

Draudžiami žvejybos būdai 

Draudžiama žūklė, naudojant: 

❌ elektros energiją,
❌ nuodingąsias ar sprogstamąsias medžiagas,
❌ šaunamuosius ar pneumatinius ginklus (išskyrus povandeninės žūklės šautuvus),
❌ akvalangus bei kitus autonominius kvėpavimo prietaisus,
❌ duriamuosius, užkabinamuosius (kai žuvis sugaunama kabliuku ar kabliu už bet kurios kūno dalies, išskyrus galvą), smogiamuosius bei kitus ne mėgėjiškos žūklės įrankius.

Draudžiama šaudyti žuvis povandeninei žūklei skirtais šautuvais iš valties, braidant ar vaikštant pakrantėmis. 

Masalas 

INFORMACIJA ATNAUJINAMA.

Povandeninė žvejyba 

Apie galimus ir draudžiamus žvejybos įrankius ir būdus povandeninės žūklės metu skaitykite čia.

Daugiau informacijos 

Jei pastebėjote netikslumų arba turite pasiūlymų, prašome informuoti mus el. paštu [email protected].  

* Primintina, kad gaudant stintas arba seliavas ne nuo ledo, visos sugautos kitų rūšių žuvys, išskyrus plekšnes, nedelsiant paleidžiamos į tą patį vandens telkinį. 

** Skersnukius, vijūnus, jūrines nėges, mažąsias nėges, nėgių vingilius, aštriašnipius eršketus, sterles, plačiažnyplius vėžius, lašišas, šlakius, sykus, upines nėges, šamus, salačius, vėgėles, ūsorius, sterkus, lydekas, kiršlius, marguosius upėtakius, šapalus, meknes, lynus, karpius, baltuosius amūrus, marguosius plačiakakčius, siauražnyplius vėžius, kitus vandenyje gyvenančius, į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą įrašytus gyvūnus.

Atnaujinimo data: 2024-09-16