Šilutės rajone VSAT pareigūnų kameros užfiksavo žolę keturračiu padeginėjusį asmenį

2019-03-29

Šilutės rajone esančiame Paleičių kaime kovo 24 d. padegti du šalia gyvenamosios sodybos esantys sklypai.

Apie įvykį Bendrąjį pagalbos centrą informavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Vileikių pasienio užkardos pareigūnai, degančią žolę pastebėję per vaizdo stebėjimo kameras. Po gauto pranešimo, į įvykio vietą atvyko Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai ir aplinkosaugininkai.

Per vaizdo kameras taip pat pastebėtas ir keturračiu važinėjantis bei sausą pievos žolę padeginėjantis asmuo. Tai pareigūnams leido nustatyti pažeidėjo asmenybę. Šiuo metu asmuo yra iškviestas į Šilutės aplinkos apsaugos inspekciją dėl administracinės nuobaudos skyrimo procedūros pradėjimo.  

Už sausos žolės deginimą, nesilaikant numatytų reikalavimų, gresia administracinės baudos nuo 30 eurų iki 300 eurų, taip pat vertinama ir aplinkai padaryta žala. Šiuo metu yra numatyta, kad vien už žolės deginimo faktą yra nustatytas 100 eurų žalos dydis, prie jo pridedant apskaičiuotą žalą gamtai pagal išdeginto ploto dydį.

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos dėkoja VSAT pareigūnams už suteiktą informaciją ir bendradarbiavimą.

UA-131744731-1