BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Miškų kontrolė

Jokio pakantumo žalojantiems miškus! Pastebėjai pažeidimą – pranešk aplinkosaugininkams telefonu (8 5) 273 2995 arba 112. Ačiū, kad padedate mums SAUGOTI. TAUSOTI. MYLĖTI.

 

Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamentas

Miškų kontrolė

Valstybinės miškų tarnybos aplinkos apsaugos kontrolės funkcijas nuo 2021 m. liepos 1 d. perėmė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

AAD Miškų kontrolės departamentą sudaro Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio miškų kontrolės padaliniuose dirbantys inspektoriai.

Aplinkos apsaugos departamento miškų kontrolės funkcijoms skirti 42 etatai. Jie leis sustiprinti miško kirtimų valstybiniuose ir privačiuose miškuose ir miško žemės naudojimo kontrolę, nuolat sulaukiančią visuomenės dėmesio.

Miškų kontrolės departamento nuostatus rasite čia.

  • atlieka šalies miškų būklės, naudojimo, atkūrimo, įveisimo ir apsaugos kontrolę;

Stebi miškų sanitarinę būklę, miško pagrindinių, tarpinių ir specialiųjų kirtimų teisėtumą ir atitiktį miško kirtimo taisyklėms, tikrina miško atkūrimą po įvykdytų kirtimų, atlieka prevencinę stebėseną dėl galimai neteisėtų kirtimų.

  • kontroliuoja miško dauginamosios medžiagos kilmę, kokybę, auginimą, prekybą, naudojimą ir ūkinių priemonių vykdymą sėklinėje miško bazėje

Patikrina miško dauginamosios medžiagos kilmės dokumentus, ar sodmenų kokybė atitinka taisyklėse numatytus parametrus, ar sėklinėse plantacijose sudarytos palankiausios sąlygos sodmenų auginimui, ar vedama apskaita apie augalų judėjimą, siekiant užtikrinti sodmenų kiekių atsekamumą.

  • kai yra pagrindas manyti, kad viešasis interesas pažeistas valstybinės miškų apsaugos srityje, kreipiasi į teismą dėl viešojo intereso gynimo. Kai viešasis interesas pažeistas dėl AAD veiksmų ar neveikimo, AAD dėl viešojo intereso gynimo kreipiasi į prokuratūrą

Jei nustatomi pažeidimai valstybiniuose miškuose, pareigūnai privalo kreiptis į teisėsaugą.

  • vykdo ūkio subjektų konsultavimą miško naudojimo, atkūrimo, įveisimo ir aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės klausimais

teikia visapusišką informaciją ūkio subjektams juos dominančiais klausimais apie miško naudojimą, atkūrimą, įveisimą ir aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę.

  • vykdo žaliavinę medieną naudojančių ūkio subjektų žaliavinės medienos apskaitos ir sanitarinės apsaugos reikalavimų laikymosi kontrolę

Atlieka patikrinimus lentpjūvėse ir medienos perdirbimo įmonėse, kurių metu stebi apvaliosios medienos apskaitos reikalavimų ir miško sanitarinės apsaugos taisyklių reikalavimų laikymąsi.

  • vykdo ES reglamento, kuriuo nustatomos veiklos vykdytojų, pateikiančių rinkai medieną ir medienos produktus, pareigos, įgyvendinimo priežiūrą;

atlieka patikrinimus įmonėse siekiant užtikrinti, kad į rinką nepatektų neteisėtai pagaminta mediena ir jos produktai.

Aplinkos apsaugos departamento Miškų departamento inspektoriai norėdami pagerinti aplinkos kokybę, miškų apsaugą organizuoja prevencines ir švietėjiškas akcijas.*

*Akcijų laikotarpiai gali kisti.

Akcija „Poilsiauk atsakingai“ – pažeidimų prevencija ir jų šalinimas vandens telkiniuose ir jų pakrantėse. Akcija vykdoma nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d.

Šios akcijos metu didžiausias dėmesys skiriamas Lankymosi miške taisyklių reikalavimų užtikrinimui, taip pat miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių reikalavimams užtikrinti.

Akcija „Medienos kenkėjai“ – medienos apdirbimą vykdančių subjektų patikrinimai, reidai miškuose. Akcija vykdoma nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 30 d.

Stebima, ar nėra kenkėjų židinių miškuose, ar po kirtimų tvarkomos kirtavietės laikantis miško sanitarinės apsaugos taisyklių reikalavimų, ar šių taisyklių laikosi medienos apdirbimo subjektai.

Akcija „Miškas“ – pažeidimų prevencija, miškų efektyvesnė apsauga prieš Kalėdas. Akcija vykdoma nuo lapkričio 20 d. iki gruodžio 24 d.

Akcijos metu vykdoma prevencinė stebėsena, o prieš Kalėdas ypatingas dėmesys skiriamas kalėdinių eglučių apsaugai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-16