>
2021-03-19

Žemės diena: aplinkosaugininkų pamokėlės moksleiviams

Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos ir Vilniaus Aplinkos kokybės departamento specialistai organizavo ir vedė aplinkosaugos pamokėles, skirtas Žemės dienai.

Aplinkos kokybės departamento Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Černevičienė kartu su mokytoja Jurgita Bakiene nuotoliniu būdu vedė klasės valandėlę Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos 8-okams.

Per pamokėlę specialistė pristatė aplinkos apsaugos inspektoriaus profesiją. Papasakojo apie aplinkos apsaugos inspektoriaus darbo kasdienybę bei patiriamus iššūkius saugant aplinką ir gamtą.

„Mokinius labiausiai domino gyvosios gamtos apsauga ir gyvosios gamtos apsaugos inspektorių darbo specifika. Aštuntokai domėjosi, kokią studijų programą reikia baigti norint tapti aplinkosaugininku“, – teigia D. Černevičienė.

Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos 6-os klasės moksleiviams pamokėlę nuotoliniu būdu vedė ir Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Roman Didenko. Per pamoką mokiniai buvo supažindinti su aplinkos apsaugos sistema Lietuvoje, kasdienio darbo ypatybes ir ateities siekiais.

Aplinkosaugininkas aptarė paprastus gyvenimiškus klausimus, pavyzdžiui, kaip tinkamai elgtis miške. Taip pat paminėti ir globalūs klausimai: kaip aplinkosauga kovoja su klimato kaita, kaip prie klimato kaitos mažinimo gali prisidėti kiekvienas.

„Džiaugiamės augančia karta – vaikai protingi, smalsūs, nori sužinoti kiek įmanoma daugiau ir atsakyti į visus rūpimus klausimus 40 minučių tikrai nepakako. Todėl su mokiniais sutarėme, kad  būtinai susitiksime dar kartą. Tik jų pageidavimu – jau gyvai, kai pasibaigs karantinas. Taigi laukiame kito susitikimo, kad pratęstume šią prasmingą pažintį, vedančią vaikus prie švaresnės ateities vizijų“, – sako aplinkosaugininkas R. Didenko.