BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Užfiksuota tarša Baltijos jūroje

Data

2020 06 15

Įvertinimas
0
ION_M.jpg

Pirmadienį Aplinkos apsaugos departamentas gavo Lietuvos Respublikos kariuomenės karinių jūrų pajėgų informaciją apie taršą Baltijos jūros vandenyse.

Apie 30 jūrmylių nuo kranto tanklaivis „ION M“ iš Latvijos Respublikos vandenų įplaukė į Lietuvos Respublikos jūrinius vandenis palikdamas paskui save teršalų dėmę, kurios trečdalis yra Lietuvos jūriniuose vandenyse.

Užfiksuotų teršalų dėmės dydis siekė apie 5 kvadratinius kilometrus. Teršalus užfiksavo Europos saugios laivybos agentūros palydovas „Sentinel“. Karinės jūrų pajėgos išsiuntė sraigtasparnį apžiūrėti galimos taršos į incidento vietą.

Aplinkos apsaugos departamento Jūros aplinkos apsaugos inspekcija susisiekė su Latvijos jūrų gelbėjimo koordinavimo centru, kuris informavo, kad prieš tai laivas gabeno palmių aliejų, priskiriamą „Y“ kategorijos teršalams (nepavojingi teršalai). Viena iš tiriamo įvykio versijų, kad laivas išleido krovinio likučius į jūrą.

Aplinkos apsaugos departamentas šiuo metu atlieka patikrinimą.