>
2021-03-31

Už neteisėtą kiršlių žvejybą teks atlyginti virš 5 tūkst. eurų

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai  sulaikė 3 asmenis neteisėtai vykdančius žvejybą Neries upėje. Asmenys gaudė kiršlius, vėliau šias žuvis slėpė Neries krantinėje esančiuose šuliniuose. Už sugautą laimikį asmenims gresia baudos, taip pat reikės atlyginti gamtai padarytą žalą – virš 5 tūkst. eurų.

„Vykdėme reidą ir stebėjome žvejus, ar šie žvejoja laikydamiesi Mėgėjų žvejybos taisyklėse nustatytų reikalavimų. Neilgai truko pastebėti, kad žvejai, pagavę žuvį greitai ją paslepia. Žuvis jie dėjo į maišus ir uždengdavo šulinio dangčiu. Kilo įtarimas, nusprendėme asmenis patikrinti. Taip nustatėme, kad asmenys gaudė kiršlius ir slėpė juos. Iš viso suskaičiavome 22 neteisėtai sugautus kiršlius – šiuo metu šias žuvis draudžiama gaudyti dėl jų neršto“, – teigė Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Raimonda Trukanavičiūtė.

Visiems trims asmenims bus skirta bauda iki 300 eurų, o už sugautus 22 kiršlius teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 5280 eurų.

Pasak aplinkosaugininkės reikia nepamiršti, kad nuo kovo 1 d. iki gegužės 15 d. šalyje galioja kiršlių gaudymo draudimas. Pagal Vidaus vandenyse padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo tvarką kiršlio bazinis įkainis yra 240 eurų.

Primename, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.