BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Surašyti protokolai 8 medžiotojams, prisidėjusiems prie neteisėtai sumedžioto briedžio dorojimo ir gabenimo

Data

2020 07 30

Įvertinimas
1
elk-4819561_1920.jpg

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija dar aštuoniems vieno Rokiškio rajono medžiotojų būrelio medžiotojams, 2019 m. pabaigoje prisidėjusiems prie neteisėtai sumedžioto briedžio patino dorojimo ir gabenimo, surašė administracinio nusižengimo protokolus ir visą medžiagą nutarimui priimti perdavė Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmams.

Sankcijos už pažeidimą užtraukia baudą nuo 800 iki 1800 eurų, taip pat privaloma skirti teisės medžioti atėmimą nuo vienų iki penkerių metų.

AAD primena, kad Panevėžio valdybos GGAI atliko tyrimą dėl 2019 m. pabaigoje Rokiškio rajone medžioklės su varovais metu sumedžioto galimai sužeisto briedžio patino. Tiriant šį atvejį nustatyta, kad buvo pažeisti Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių reikalavimai.

Medžiotojų būrelis, apie galimai sužeistą briedį pagal reikalavimus laiku nepranešdamas pareigūnams, bandė išvengti atsakomybės ir aplinkos apsaugos pareigūnų kontrolės. Medžiotojai gyvūną pakrovė į automobilio priekabą, nugabenę į dorojimo vietą išdorojo ir žvėrieną pasidalijo.

Bylą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas akcentavo, kad medžiotojų būrelis nesudarė galimybių aplinkos apsaugos pareigūnams nustatyti įvykio aplinkybių, žvėrį sumedžiojo, gabeno ir dorojo neteisėtai.

Teismas briedžio patiną sumedžiojusį medžiotoją pripažino kaltu. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso 290 str. 8 dalį asmeniui paskirta 1000 eurų administracinė bauda, 1 metams atimta teisė medžioti ir konfiskuotas graižtvinis šautuvas. Taip pat teismas priteisė valstybei sumokėti 5993 eurus už gyvūnijai padarytą žalą.

AAD pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo iškart pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.