2022-12-02

Po incidento Nevėžyje aplinkosaugininkai primena, kiek žalos padaro netinkamai tvarkomos buitinės nuotekos

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, trečiadienį gavę pranešimą, kad Nevėžyje pastebėti teršalai, sureagavo iškart. Nustatyta, kad teršalai į upę patenka iš paviršinių nuotekų išleistuvo. Gyventojams nedelsiant duoti privalomieji nurodymai nutraukti taršą. Vakar iškviesti namo statybos darbus vykdę rangovai ir, pataisius statybinį broką, tarša į Nevėžį nutraukta.

Atlikdami tyrimą, Panevėžio AAI pareigūnai atliko šulinėlių patikrą, nustatyta, kad tarša sklinda iš daugiabučio namo, pastatyto 2018 m. ir eksploatuojamo gyventojų. O taršos priežastis – į paviršinių nuotekų tinklus netinkamai nuvesta namo fekalinė kanalizacija.

Namo gyventojams nedelsiant įteikti privalomieji nurodymai nutraukti taršą.

Ketvirtadienį aplinkosaugininkai buvo informuoti, kad buvo iškviesti namo statybos darbus vykdę rangovai ir, pataisius darbo broką, tarša į Nevėžį nutraukta.

„Norisi pasidžiaugti šio namo gyventojų atsakingu požiūriu ir pastangomis nedelsiant spręsti problemas. Nevėžio upės tarša nutraukta per rekordiškai trumpą laiką – 24 val. nuo jos paaiškėjimo.

Naujakuriams norime priminti, kad, įsigijus būstą, nesvarbu, namas naujos ar senos statybos, reikia pasidomėti, ar nuotekos bus tvarkomos tinkamai. Prisiminkite, kad į aplinką patekusios nevalytos nuotekos daro milžinišką žalą, visų pirma, vandens telkiniams“, – sakė Panevėžio valdybos viršininkas Gintautas Andruškevičius.