2023-01-20

Neteisėtai ir netinkamomis sąlygomis laikyti gyvūnai išvyko į Belgijos ir Olandijos gyvūnų centrus

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai gyvūnų globos ir reabilitacijos centrams, įsikūrusiems Belgijoje ir Olandijoje perdavė 5 konfiskuotus gyvūnus. 

Iš VŠĮ „Raubonių parkas“ konfiskuotų lūšių ir makakų perdavimo procedūrą stebėjo Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos atstovas ir Lietuvos zoologijos sodo specialistai.

Į Belgijoje įsikūrusį gyvūnų centrą išvyko trys lūšys, o dvi makakos iškeliavo į Olandijoje įsikūrusį beždžionių  reabilitacijos ir globos centrą.

Praėjusių metų lapkritį įsiteisėjus nutarimams administracinio nusižengimo bylose neteisėtai bei netinkamomis sąlygomis laikyti gyvūnai buvo paimti iš VŠĮ „Raubonių parko“. Jiems buvo rastos tinkamos laikinojo laikymo vietos, makakos ir lūšys buvo perkeltos į Lietuvos zoologijos sodą, iš kurio gyvūnai išvyko į užsienio šalyse įsikūrusius gyvūnų centrus.

Daugumai konfiskuotų gyvūnų Lietuvoje nėra tinkamų sąlygų kur jie galėtų komfortiškai ir pilnavertiškai gyventi, tad departamentas bendradarbiaudamas su Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija gyvūnams ieškojo geresnių gyvenimo sąlygų užsienio šalyse. Šiuo atveju gyvūnus priėmė globoti Belgijos ir Olandijos gyvūnų centrai.

Primename, kad laikantiems laukinius gyvūnus nelaisvėje reikia laikytis leidime  bei Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nustatytomis sąlygomis. O laikantiems saugomų rūšių gyvūnus, primename, kad tokie gyvūnai turi būti laikomi ir paženklinti kaip to reikalauja Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašas.

Įsigijus laikymui aptvaruose, voljeruose ar kituose statiniuose laukinius gyvūnus, būtina turėti:

  1. jų kilmę (t. y. paėmimo iš gamtinės aplinkos, išveisimo ar įvežimo į Lietuvą aplinkybių dokumentus) ir teisėtą įsigijimą patvirtinančius dokumentus;
  2. vesti laisva forma registracijos žurnalą, kuriame įrašomi duomenys apie laikomus laukinius gyvūnus (rūšis, laukinių gyvūnų skaičius, amžius, lytis, sveikata, gimimo ir gaišimo datos, įsigijimo šaltinis, informacija apie laukinių gyvūnų perkėlimą, pervežimą į kitą vietą).

Apie pastebėjus aplinkosaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112.