2021-02-15

Klaipėdos aplinkosaugininkai išaiškino šunį sudraskiusį vaikingą stirną: už tai savininkams teks sumokėti daugiau nei 3,5 tūkst. eurų

Aplinkos apsaugos departamentas įspėja, kad paleisti šunį be antsnukio yra draudžiama. Klaipėdos aplinkosaugininkai aptiko šuns sudraskytą vaikingą stirną. Šuns savininkams gresia bauda iki 90 eurų ir teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 3509 eurus.

Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai gavo pranešimą, kad Klaipėdos rajone retriveris pamiškėje sudraskė stirną ir pabėgo.   

Atvykę į įvykio vietą aplinkosaugininkai nustatė, kad sudraskyta stirna buvo vaikinga. Sekant šuns pėdsakais, rastas ir pririštas pranešėjo apibūdintas šuo. Šeimininkai patvirtino, kad šunį buvo paleidę palakstyti.

Šuns šeimininkams, be 90 eurų siekiančios baudos, teks atlyginti ir 3509 eurų žalą laukinei gyvūnijai.

„Šiuo metu dėl žvarbių oro sąlygų laukiniai gyvūnai, ieškodami ėdesio, eina arčiau gyvenviečių, tad nuošalių sodybų gyventojai turėtų pasirūpinti, kad namus saugantys augintiniai nepridarytų žalos“, – teigia Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

Apie skubaus reagavimo reikalaujančius įvykius praneškite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.