2022-12-05

Dvi rudosios meškos pasiekė naujus namus Vokietijoje

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnams konfiskavus neteisėtai VŠĮ Raubonių parke laikomus gyvūnus, lapkričio 30 d. iš laikinų namų „Žvėrinčiuje“ dvi rudosios meškos iškeliavo į meškų ir vilkų rezervatą Švarcvalde Vokietijoje.

Aplinkosaugininkai primena, kad meškos buvo neteisėtai laikomos ir eksponuojamos VšĮ Raubonių parke nesilaikant teisės aktų nustatytų reikalavimų ir neturint privalomų dokumentų.

Tam, kad meškos būtų saugiai pergabentos į rezervatą, pervežimo operacijoje kartu su AAD pareigūnais dalyvavo gausi specialistų komanda iš Alternatyvaus vilkų ir lokių rezervato Švarcvalde (vok. Alternativer Wolf – und Bärenpark Schwarzwald), Lietuvos zoologijos sodo, Gyvūnų globėjų asociacijos, Gyvūnų teisių ir apsaugos organizacijos ir Valstybinės miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio. Kelionės metu gyvūnų būklę nuolatos tikrino Švarcvaldo rezervato specialistai.

„Itin svarbu, kad meškos rezervate turės puikias gyvenimo sąlygas ir galimybę gyventi kaip laukinėje gamtoje. Gyvūnai galės laisvai judėti net 7 ha miško teritorijoje“, – sako Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėja Jolita Matulevičienė.

Pasak J. Matulevičienės, gruodžio 2 d. sulaukėme džiugių naujienų, kad dvi meškų patelės saugiai pasiekė meškų ir vilkų rezervatą Vokietijoje. Be to, rezervato specialistai informavo AAD, kad meškos rezervate pradės naują gyvenimą su naujais vardais – Jana ir Julija.

Už bendradarbiavimą globojant, pervežant, paimant ir padedant surasti nuolatinius namus meškoms AAD dėkoja Lietuvos zoologijos sodui, Gyvūnų globėjų asociacijai, Gyvūnų teisių ir apsaugos organizacijai, Valstybinės miškų urėdijos Telšių regioninio padaliniui ir Alternatyviajam vilkų ir lokių rezervatui Švarcvalde.