>
2021-05-26

Du tinklininkai Švenčionių rajone nustatyti gavus informacijos iš atsakingų piliečių

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Švenčionių rajone savaitės pradžioje jau nustatė du tinklininkus. Nustatyti juos aplinkosaugininkams padėjo atsakingi piliečiai.  

Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, turėdami informacijos apie neteisėtą žvejybą Švenčionių rajone Žeimenio ežere, sulaikė asmenį, neteisėtai dviem tinklais žvejojusį iš valties.

Pažeidėjui gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų bei tinklų ir valties konfiskavimas. 

Reaguodami į gautą pranešimą, kad jau kurį laiką Kretuono ežere, Murmų kaime,  Švenčionių  rajone, žvejojama neteisėtais būdais ir įrankiais, Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai antradienį surengė reidą.

Tikrindami įtariamo asmens ūkinį pastatą, aplinkosaugininkai aptiko šešis draudžiamus žvejybos įrankius – penkis tinklus ir ežerinę gaudyklę. Kalbantis pažeidėjas prisipažino, kad jau kurį laiką Kretuono ežere žvejoja draudžiamais žvejybos būdais ir įrankiais. 

Visi tinklai ir ežerinė gaudyklė iš minėto asmens paimti, jam pradėta administracinė teisena ir reikės susimokėti baudą.

Primename, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.