2023-01-13

Departamentas primena: veikloje naudojant nuodingas chemines medžiagas būtinas leidimas

Aplinkos apsaugos departamento Taršos prevencijos ir cheminių medžiagų kontrolės skyriaus pareigūnai primena, kad įmonės savo veikloje naudojančios nuodingas medžiagas turi turėti leidimą.

„Vykdant įmonių patikrinimus ir nustačius, kad įmonė nuodingas medžiagas naudoja be leidimo, aplinkosaugininkai nedelsdami informuoja Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, Valstybinę darbo inspekciją, policiją. Įmonėms svarbu atidžiai įvertinti savo veikloje naudojamas chemines medžiagas ir atkreipti dėmesį kaip naudojamos cheminės medžiagos paženklintos“, – sako Taršos prevencijos ir cheminių medžiagų kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Julita Šiuipienė.

Pasak aplinkosaugininkės, toks simbolis    turi būti signalas, kad cheminė medžiaga nuodinga, o su ja dirbant reikalaujama ypatingos darbų saugos.

Nuodingų cheminių medžiagų ar mišinių naudojimas kelia didelę grėsmę žmonių sveikatai ir aplinkai, todėl kilus bent menkiausiai abejonei ar įmonėje naudojama cheminė medžiaga ar cheminis mišinys priskiriama nuodingoms medžiagoms rekomenduojama konsultuotis su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru.

SVARBU

  • Ar įmonėje naudojama cheminė medžiaga ar cheminis mišinys priskiriama nuodingoms medžiagoms, teiraukitės Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos arba pasitikrinkite patys:

Kas yra nuodingosios medžiagos? | Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (lrv.lt)

  • Primename, kad leidimus, vykdyti veiklą su nuodingomis medžiagomis, išduoda Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos:

Kaip teisingai pateikti prašymą ir dokumentus gauti leidimą veiklai, susijusiai su nuodingosiomis medžiagomis? | Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (lrv.lt)

  • Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 267 straipsnyje numatyta baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą disponavimą nuodingosiomis medžiagomis.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja visiems už pagalbą saugant aplinką ir prašo apie aplinkos apsaugos pažeidimus pranešti telefonu 112.