2022-12-19

Bendradarbiaudami su policija, aplinkosaugininkai išaiškino brakonierių

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavę pranešimą iš Trakų rajono policijos komisariato dėl galimai nelegaliai sumedžiotų bebrų sureagavo iškart.

Praėjusią savaitę, pagal jau atliekamą ikiteisminį tyrimą, Trakų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai asmens namuose ir ūkiniuose pastatuose ir pagalbinėse patalpose atliko teismo sankcionuota kratą.

Kratos metu šalia garažo pastebėti pakabinti du neišdirbti bebro kailiai su skerdienos likučiais ant odos. Policijos pareigūnai įtardami, kad bebrai galėjo būti sumedžioti nelegaliai, apie tai informavo Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos pareigūnus.

„Atvykus apklausėme įtariamąjį, pradžioje jis teigė, kad bebrus rado, vėliau, kad atidavė draugas medžiotojas, bet apžiūrint ūkinius pastatus, rasti du selektyviniai spąstai skirti gaudyti bebrus. Toliau atliekant apklausą, pažeidėjas galiausiai prispaustas nenuginčijamų įkalčių pats prisipažino, kad du bebrus pagavo netoli namų esančioje pelkėje“, – sakė Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Šarūnas Žulys.

Brakonieriui gresia administracinė bauda už medžiojimą neturint teisės nuo 800 iki 1800 eurų. Taip pat teks atlyginti gyvūnijos ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 767 eurus.

AAD dėkoja Trakų rajono policijos komisariato pareigūnams už bendradarbiavimą ir suteiktą informaciją bei pagalbą.

Apie galimus medžioklės pažeidimus praneškite telefonu 112.