Aplinkosaugininkai perspėja: už apskaitos į GPAIS nevedimą bus taikomos poveikio priemonės

Data

2019 05 07

Įvertinimas
0

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) ėmėsi prevencijos ir poveikio priemonių, kuriomis siekiama užtikrinti, kad ūkio subjektai pareigingai ir tinkamai vestų atliekų susidarymo apskaitą į Vieningą gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinę sistemą (GPAIS) bei perduotų atliekas įstatymų nustatyta tvarka, formuojant atliekų perdavimo lydraščius. 

Nuo sausio pradžios jau daugiau kaip 700 juridinių asmenų, kurie galimai privalo vesti atliekų susidarymo apskaitą, buvo informuoti apie jų pareigas. Po šių pranešimų, sistemoje nuo sausio pradžios užsiregistravo daugiau nei 900 naujų atliekų darytojų.

Be to, aplinkos apsaugos specialistams atliekant planinius ir neplaninius ūkio subjektų patikrinimus, nuo šių metų pradžios dėl galimai netinkamai vedamos atliekų susidarymo apskaitos jau buvo patikrinta daugiau kaip 350 įmonių. Nustatyta, kad kiek daugiau nei 60 iš jų, pagal aplinkos ministro įsakymu nustatytus kriterijus, privalo vesti apskaitą į GPAIS, bet to nedaro. Šioms įmonėms įstatymų nustatyta tvarka bus taikomos administracinio poveikio priemonės.

AAD perspėja, kad 2019 m., vykdant planinius bei neplaninius įmonių patikrinimus, ir toliau gali būti tikrinama, ar ūkio subjektas tinkamai veda atliekų susidarymo bei tvarkymo apskaitą.

Raginame visus ūkio subjektus, kurie pagal aplinkos ministro įsakymu nustatytus kriterijus privalo vesti apskaitą, kuo skubiau registruotis GPAIS ir tinkamai vesti atliekų susidarymo apskaitą. Metodinę informaciją, kaip užsiregistruoti, kaip sukurti ir vesti atliekų susidarymo žurnalus, teikti ataskaitas bei formuoti atliekų lydraščius galima rasti interneto svetainėje www.gpais.eu.

Kriterijus, kurie nurodo, kada yra privaloma vesti atliekų susidarymo apskaitą rasite čia: https://www.gpais.eu/duk#4.1.

Jei susiduriate su kliūtimis, registruodamiesi ar pildydami duomenis GPAIS, prašome rašyti GPAIS pagalbos tarnybai el. paštu pagalba@gpais.eu.

 
UA-131744731-1