2022-09-30

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnų dėmesys – žuvų populiacijos ir vandens tyrimams Gamtos tyrimų centro konferencijoje

Pirmadienį Aplinkos apsaugos departamento atstovai kartu su LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto ir Aplinkos ministerijos atstovais bei kitais suinteresuotais asmenimis dalyvavo Gamtos tyrimų centro (GTC) konferencijoje „Mėgėjiška žvejyba, žuvų populiacijų būklė ir vidaus vandenų tyrimai“.

Per konferenciją buvo pristatyti GTC tyrimų rezultatai apie mėgėjiškos žvejybos įvertinimą ir poveikį, Kuršių ir Kauno marių žuvų populiacijų būklę ir pokyčius, ežeruose vykdomų tyrimų apibendrinimus. Taip pat pristatyti svarbūs užsienio kolegų vykdomi tyrimai.

„Dalyvaudami konferencijoje susipažinome su pareigūnams aktualia informacija, atnaujinome žinias apie naujausius žuvų populiacijos ir vandens telkinių tyrimus šalyje. Taip pat buvome supažindinti su svarbiomis kitų Europos institucijų vykdomomis žvejų piliečių mokslo programomis“, – sakė Veiklos organizavimo skyriaus vedėja Mantė Ramanauskienė.

Be to, renginyje buvo apžvelgti inovatyvūs tyrimai ir susipažinta su galimybėmis aplinkos apsaugos kontrolėje panaudoti bepiločius orlaivius ir dirbtinį intelektą.

„Labai svarbu, kad aktyviai diskutavo visi: tiek mokslininkai, tiek aplinkos apsaugos kontrolės pareigūnai bei teisės aktus kuriantys ir priimantys asmenys. Bendras darbas visada yra produktyvesnis ir rezultatai efektyvesni, tad ir toliau sieksime, kad visos suinteresuotos pusės kuo daugiau komunikuotu visuomenei rūpinčiomis temomis“, – pabrėžė M. Ramanauskienė.