Lapkričio 23–29 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 347 pranešimus. Daugiausia pranešimų buvo dėl galimų medžioklės ir oro taršos pažeidimų.
Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 19 kartų, apie medžioklės – 29. Dėl netinkamo atliekų tvarkymo kreiptasi 18 kartų, atliekų deginimo 22, nuotekų – 10, vandens taršos – 9, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 3, neteisėtų kirtimų – 14, oro taršos – 24, kitų pažeidimų – 1 kartą ir suteiktos 7 konsultacijos.
Apie į autoįvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus praėjusią savaitę kreiptasi 162 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 138), dėl kitų įvykių su gyvūnais – 28 kartus.
Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus aplinkosaugos pareigūnai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 38 kartus.
Apie žvejybos pažeidimus buvo pranešta 10 kartų (8 pasitvirtino), 6 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus (3 pasitvirtino). Dėl atliekų deginimo kreiptasi 5 kartus (4 pasitvirtino), oro taršos – 5 (2 pasitvirtino), atliekų netvarkymo – 3 (pasitvirtino). Apie nuotekas pranešta 4 kartus (2 pasitvirtino), neteisėtus kirtimus – 2 (1 pasitvirtino), vandens taršą – 2 (pasitvirtino), avarijas – 1 (pasitvirtino).
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja visiems už pagalbą ir pranešimus apie galimus pažeidimus. Štai lapkričio 28 d. Vilniaus valdybos pareigūnai visuomeninės asociacijos „Lašišos dienoraštis“ narių padedami Žeimenos upėje sulaikė neteisėtai žvejojantį asmenį (draudžiamu laiku ir draudžiamoje vietoje). Pažeidėjui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas už neteisėtą žvejybą.
Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.
Atnaujinimo data: 2020-11-30
Šį medžioklės sezoną, kaip ir praeitą, bus galima sumedžioti 341 vilką
Akcija „Saugom Lašišą“: nuo spalio 16 d. įsigalioja draudimas lašišų ir šlakių žvejybai
Miškų apsauga: priemonės prieš žievėgraužio tipografo plitimą
Įsigaliojo nauji „amžinųjų“ cheminių medžiagų ribojimai, planuojami dar griežtesni